за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
Код на производ: FD2923-675
NIKE

NIKE Club Fleece

Код на производ: FD2923-675
Nike Club Fleece е женски дуксер за тинејџерки. Овој дуксер со широк крој има доволно простор во пределот на рацете и градите, така што ќе се чувствувате удобно и опуштено каде и да сте. Мазна однадвор и влакнеста внатрешност, лесното руно од кое е направено овој дуксер е единствениот лесен слој што секогаш ќе ви треба кога времето ќе стане постудено. Мазно однадвор и фиброзно одвнатре, ова лесно руно е идеален материјал кога ви треба малку дополнителна топлина. Втиснатото лого Futura на градите му дава на овој женски дуксер познатиот изглед на Club Fleece. Еластичните делови околу вратот, ракавите и половината помагаат да се одржи дуксерот стабилен и да се додаде удобност. Спецификација: Женски дуксер за тинејџерки Состав: 80% памук, 20% полиестер Еластични делови околу вратот, на ракавите и околу половината Машинско перење Futura лого.

Специјалната колекција FLEECE е направена од најквалитетни материјали прилагодени да дадат најдобри резултати. Материјалите се флексибилни, исполнети со лесен слој од пена со цел да го блокираат студениот воздух за да се задржи топлината на телото што е можно подолго во зимски услови. Сите FLEECE модели погледнете ги ТУКА.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
2.232 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Club Fleece е женски дуксер за тинејџерки. Овој дуксер со широк крој има доволно простор во пределот на рацете и градите, така што ќе се чувствувате удобно и опуштено каде и да сте. Мазна однадвор и влакнеста внатрешност, лесното руно од кое е направено овој дуксер е единствениот лесен слој што секогаш ќе ви треба кога времето ќе стане постудено. Мазно однадвор и фиброзно одвнатре, ова лесно руно е идеален материјал кога ви треба малку дополнителна топлина. Втиснатото лого Futura на градите му дава на овој женски дуксер познатиот изглед на Club Fleece. Еластичните делови околу вратот, ракавите и половината помагаат да се одржи дуксерот стабилен и да се додаде удобност.
Спецификација:

 • Женски дуксер за тинејџерки
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер
 • Еластични делови околу вратот, на ракавите и околу половината
 • Машинско перење
 • Futura лого

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  NIKE Club Fleece
  Дуксер
  NIKE Club Fleece