Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
NIKE Sportswear Circa 50
Женски дуксер
Код на производ:
(DQ6224-010)
NIKE

NIKE Sportswear Circa 50

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
6.552 ДЕН
Заштеда: 1.638 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Circa 50 женскиoт дуксер за секој ден чиј дизајн беше инспириран од нашите први женски патики за трчање – Cortez е лесен и удобен. Дозволете дамите кои трчаа во нив да ви бидат инспирација. Со изборот на овој модел, му оддавате почит на легендарното наследство кое трае 50 години. Со менување на култниот Swoosh детал, овој дуксер со капуљача добива носталгичен изглед. Топлината на францускиот фротир и опуштениот кројот на моделот даваат можност за слоевито облекување во студените денови. Circa 50 го редизајнира оригиналниот Nike стил со нови бои, текстури и графики што можете да ги носите на патека, терен или на прошетка. Спецификација: Женски дуксер за секој ден Џеб Еластични делови на ракавите Капуљача со учкур Машинско перење Состав: 61% памук, 39% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Circa 50 женскиoт дуксер за секој ден чиј дизајн беше инспириран од нашите први женски патики за трчање – Cortez е лесен и удобен. Дозволете дамите кои трчаа во нив да ви бидат инспирација. Со изборот на овој модел, му оддавате почит на легендарното наследство кое трае 50 години. Со менување на култниот Swoosh детал, овој дуксер со капуљача добива носталгичен изглед. Топлината на францускиот фротир и опуштениот кројот на моделот даваат можност за слоевито облекување во студените денови. Circa 50 го редизајнира оригиналниот Nike стил со нови бои, текстури и графики што можете да ги носите на патека, терен или на прошетка.
Спецификација:

 • Женски дуксер за секој ден
 • Џеб
 • Еластични делови на ракавите
 • Капуљача со учкур
 • Машинско перење
 • Состав: 61% памук, 39% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5473-271
  3.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DQ5775-113
  3.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5832-010
  3.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.190 ДЕН
  Помош