Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Fast
NIKE Air Fast
NIKE Air Fast
NIKE Air Fast
NIKE Air Fast
NIKE Air Fast
Женски хеланки за трчање
Код на производ:
(DX0298-010)
NIKE

NIKE Air Fast

Претходна цена
4.890 ДЕН
Моментална цена
4.890 ДЕН
Цена со попуст
3.912 ДЕН
Заштеда: 978 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Чувствувајте се лесно како воздух во женските хеланки Nike Air Fast. Нивната еластична ткаенина ја апсорбира потта и ве одржува ладни и удобно додека трчате. Џебовите на бутовите и на ременот се одлично место за вашите основни работи од кои не се разделувате дури и кога трчате. Колекцијата Nike Air е наменета за фитнес ентузијасти, а нејзиниот изглед е инспириран од воздухот околу вас. Прилагодливите компоненти (како јамка за ремен) ви помагаат да ги приспособите овие хеланки според вашите потреби. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Мрежестите панели зад колената и во пределот на колковите овозможуваат проток на воздух во областите каде што ви е најпотребен. Скриен џеб на задниот дел од ременот е одлично место за клуч или картичка. Џебовите на обете бедра се доволно големи за да го чувате вашиот телефон или нешто слично. Спецификација: Женски хеланки за тренинг Полудлабока половина Должина 7/8 Nike Dri-FIT технологија Машинско перење Материјал: 89% полиестер / 11% спандекс.
Подетално

Чувствувајте се лесно како воздух во женските хеланки Nike Air Fast. Нивната еластична ткаенина ја апсорбира потта и ве одржува ладни и удобно додека трчате. Џебовите на бутовите и на ременот се одлично место за вашите основни работи од кои не се разделувате дури и кога трчате. Колекцијата Nike Air е наменета за фитнес ентузијасти, а нејзиниот изглед е инспириран од воздухот околу вас. Прилагодливите компоненти (како јамка за ремен) ви помагаат да ги приспособите овие хеланки според вашите потреби. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Мрежестите панели зад колената и во пределот на колковите овозможуваат проток на воздух во областите каде што ви е најпотребен. Скриен џеб на задниот дел од ременот е одлично место за клуч или картичка. Џебовите на обете бедра се доволно големи за да го чувате вашиот телефон или нешто слично. Спецификација:

 • Женски хеланки за тренинг
 • Полудлабока половина
 • Должина 7/8
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Материјал: 89% полиестер / 11% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Хеланки DX0948-010
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Хеланки DX0948-623
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Помош