Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски дуксер
Код на производ:
(FD1197-480)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Цена со попуст
2.792 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детски дуксер за поголеми момчиња што прави да се чувствуваат добро и моќно. Мазно однадвор и меко одвнатре, ова лесно руно е лесен слој за деновите кога сакате малку дополнителна топлина. Кенгурскиот џеб е таму за да ги собере сите ваши ситници и, доколку е потребно, да ви ги загрее рацете. Масовното лого на Nike на градите јасно ја покажува вашата љубов кон овој бренд. Капуљачата лесно додава допир на спортски став на секоја облека. Ребрестите еластични делови на ракавите и рабовите секогаш ја истакнуваат вашата силуета и спречуваат непотребни движења и продирање на ладен воздух. Спецификација: Детски дуксер за поголеми момчиња - lifestyle Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите Состав: 80% памук и 20% полиестер Кенгурски џеб Машинско перење.
Подетално

Nike Sportswear е детски дуксер за поголеми момчиња што прави да се чувствуваат добро и моќно. Мазно однадвор и меко одвнатре, ова лесно руно е лесен слој за деновите кога сакате малку дополнителна топлина. Кенгурскиот џеб е таму за да ги собере сите ваши ситници и, доколку е потребно, да ви ги загрее рацете. Масовното лого на Nike на градите јасно ја покажува вашата љубов кон овој бренд. Капуљачата лесно додава допир на спортски став на секоја облека. Ребрестите еластични делови на ракавите и рабовите секогаш ја истакнуваат вашата силуета и спречуваат непотребни движења и продирање на ладен воздух.
Спецификација:

 • Детски дуксер за поголеми момчиња - lifestyle
 • Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер
 • Кенгурски џеб
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DX5158-010
  2.617 ДЕН
  Заштеда 25%
  3.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX5518-010
  3.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DJ5494-010
  2.995 ДЕН
  Заштеда 50%
  5.990 ДЕН
  Помош