Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Phoenix Fleece
Женски дуксер
Код на производ:
(DQ5765-200)
NIKE

NIKE Sportswear Phoenix Fleece

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.073 ДЕН
Заштеда: 1.317 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Phoenix Fleece е женски дуксер за секој ден, за љубителите на oversized моделите. Одличен комфор за одличен стил. Преголемиот крој прави да се чувствувате опуштено и удобно. Вашите класични парчиња нека бидат од линијата Phoenix Fleece за урбан и футуристички изглед. Чувствувајте се и изгледајте најдобро во новите кроеви со модерни детали. 3/4 ракавите се освежување во колекцијата дизајнирана од меко руно. Удобниот и пријатен материјал од кој е направен овој дуксер е одличен за носење при ниски температури. Спецификации: Женски дуксер за секој ден Oversized крој Ребрести делови на ракавите 3/4 ракави Swoosh лого Состав: 80% памук, 20% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Phoenix Fleece е женски дуксер за секој ден, за љубителите на oversized моделите. Одличен комфор за одличен стил. Преголемиот крој прави да се чувствувате опуштено и удобно. Вашите класични парчиња нека бидат од линијата Phoenix Fleece за урбан и футуристички изглед. Чувствувајте се и изгледајте најдобро во новите кроеви со модерни детали. 3/4 ракавите се освежување во колекцијата дизајнирана од меко руно. Удобниот и пријатен материјал од кој е направен овој дуксер е одличен за носење при ниски температури.
Спецификации:

 • Женски дуксер за секој ден
 • Oversized крој
 • Ребрести делови на ракавите
 • 3/4 ракави
 • Swoosh лого
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS XS
  S S
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Помош