Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
Детски дуксер
Код на производ:
(ELA223B650-25)
ELLESSE

ELLESSE Ski Microfleece

Претходна цена
1.190 ДЕН
Моментална цена
1.190 ДЕН
Цена со попуст
833 ДЕН
Заштеда: 357 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4Y 3-4г.
 • 6Y 5-6г.
 • 8Y 7-8г.
 • 10Y 9-10г.
 • 12Y 11-12г.
 • 14Y 13-14г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Ellesse SKI MICROFLEECE е дуксер за момчиња идеален за спортски активности на снег. Овој дуксер е изработен од полиестерско руно, па ќе им обезбеди оптимална топлина и неверојатна удобност. Има стандардно вклопување, висока јака и патент со должина од 1/3 за лесно облекување и вадење. Надополнете ја скијачката опрема на вашето малечко со овој дуксер Ellesse и обезбедете му целосно уживање во зимската магија. Спецификација: Скијачки дуксер за момчиња Стандарден крој 1/3 должина патент Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Ellesse SKI MICROFLEECE е дуксер за момчиња идеален за спортски активности на снег. Овој дуксер е изработен од полиестерско руно, па ќе им обезбеди оптимална топлина и неверојатна удобност. Има стандардно вклопување, висока јака и патент со должина од 1/3 за лесно облекување и вадење. Надополнете ја скијачката опрема на вашето малечко со овој дуксер Ellesse и обезбедете му целосно уживање во зимската магија.
Спецификација:

 • Скијачки дуксер за момчиња
 • Стандарден крој
 • 1/3 должина патент
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ELLESSE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  4Y 3-4г.
  6Y 5-6г.
  8Y 7-8г.
  10Y 9-10г.
  12Y 11-12г.
  14Y 13-14г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA223B650-02
  833 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA223B650-45
  833 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELM193300-02
  1.014 ДЕН
  Заштеда 40%
  1.690 ДЕН
  Помош