Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
ELLESSE Ski Microfleece
Машки дуксер
Код на производ:
(ELA223M654-31)
ELLESSE

ELLESSE Ski Microfleece

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Цена со попуст
1.194 ДЕН
Заштеда: 796 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Ellesse SKI MICROFLEECE е машки дуксер идеален за вашите спортски активности на снег. Овој дуксер е изработен од полиестерско руно, па ќе ви овозможи оптимална топлина и неверојатна удобност. Има стандарден крој, висока јака и патент со целосна должина за лесно облекување и вадење. Страничните џебови со патенти се идеално место за ладни дланки или основни ситници од кои не сакате да се разделите. Спецификација:Машки дуксер за скијањеСтандарден кројПатента со целосна должинаСтранични џебови со патентиМатеријал: 100% полиестер.
Подетално

Ellesse SKI MICROFLEECE е машки дуксер идеален за вашите спортски активности на снег. Овој дуксер е изработен од полиестерско руно, па ќе ви овозможи оптимална топлина и неверојатна удобност. Има стандарден крој, висока јака и патент со целосна должина за лесно облекување и вадење. Страничните џебови со патенти се идеално место за ладни дланки или основни ситници од кои не сакате да се разделите.
Спецификација:

 • Машки дуксер за скијање
 • Стандарден крој
 • Патента со целосна должина
 • Странични џебови со патенти
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA223M653-01
  973 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA223M653-02
  973 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA223M654-01
  1.393 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.990 ДЕН
  Помош