Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
Машка јакна
Код на производ:
(1085-9XJ-119)
COLMAR

COLMAR Down

Претходна цена
16.990 ДЕН
Моментална цена
16.990 ДЕН
Цена со попуст
13.592 ДЕН
Заштеда: 3.398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 L
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката скијачка јакна Colmar Down може да се носи сама или како среден слој. Изработена е од полиестер и мека ткаенина, која е еластична, дише (10.000 g/m2/24) и е водоотпорна (10.000 mm). Тубуларната ткаенина, која се користи како основа, е добиена со спојување на две полиестерски ткаенини, со помош на поместени геометриски микро обрасци. Добиениот ватиран ефект не бара шевови. Технологијата и удобноста ја прават оваа јакна идеална како термална облека за активности на отворено, или како среден слој, во комбинација со надворешен слој. Употребата на рециклирана ткаенина и еколошки одржливиот третман за водоотпорен тефлон EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе. Спецификација:Машка јакна за скијањеТефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третманЦелосно закопчување со патентСтранични џебови со патентВодоотпорно полнење од паперјеФиксна капаРакави со ергономска кривинаЕластични влошки од ткаенинаЕластична плетенка на рабовите, ракавите и капатаСостав: Надворешна ткаенина 1: 100% полиестер; надворешна ткаенина 2: 92% полиестер, 8% спандекс; внатрешна ткаенина: 100% полиестер; полнење: 90% патка надолу, 10% пердуви од патка.
Подетално

Машката скијачка јакна Colmar Down може да се носи сама или како среден слој. Изработена е од полиестер и мека ткаенина, која е еластична, дише (10.000 g/m2/24) и е водоотпорна (10.000 mm). Тубуларната ткаенина, која се користи како основа, е добиена со спојување на две полиестерски ткаенини, со помош на поместени геометриски микро обрасци. Добиениот ватиран ефект не бара шевови. Технологијата и удобноста ја прават оваа јакна идеална како термална облека за активности на отворено, или како среден слој, во комбинација со надворешен слој. Употребата на рециклирана ткаенина и еколошки одржливиот третман за водоотпорен тефлон EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Целосно закопчување со патент
 • Странични џебови со патент
 • Водоотпорно полнење од паперје
 • Фиксна капа
 • Ракави со ергономска кривина
 • Еластични влошки од ткаенина
 • Еластична плетенка на рабовите, ракавите и капата
 • Состав: Надворешна ткаенина 1: 100% полиестер; надворешна ткаенина 2: 92% полиестер, 8% спандекс; внатрешна ткаенина: 100% полиестер; полнење: 90% патка надолу, 10% пердуви од патка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50 M
  52 L
  54 L
  56 XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош