за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
Код на производ: 3026520-004
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2

Код на производ: 3026520-004
Under Armour HOVR Turbulence 2 се машки патики за трчање. На тркачите на долги патеки им треба совршена комбинација на полнење, отскокнување, издржливост и ефикасност. Токму тоа го добивате со моделот UA HOVR™ Turbulence 2 - брзо полнење, непречено движење и удобност во текот на безброј километри. Плетениот горен дел што дише обезбедува издржливост и лесно вклопување, додека удобната влошка за луксузен систем за чувство обезбедува врвна удобност при секој чекор. Респонзивното UA HOVR™ облога ја враќа енергијата и ви помага да се движите напред. Издржлив гумен надворешен ѓон обезбедува држење и издржливост со флексибилност при движење на прстите.Спецификација: Машки патики Плиток профил HOVR технологија Горен дел кој дише Гумен ѓон Врвки.
6.790 ДЕН
6.790 ДЕН
5.432 ДЕН
Заштеда: 1.358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 8
 • 8.5 8.5
 • 9 9
 • 9.5 9.5
 • 10 10
 • 10.5 10.5
 • 11 11
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Under Armour HOVR Turbulence 2 се машки патики за трчање. На тркачите на долги патеки им треба совршена комбинација на полнење, отскокнување, издржливост и ефикасност. Токму тоа го добивате со моделот UA HOVR™ Turbulence 2 - брзо полнење, непречено движење и удобност во текот на безброј километри. Плетениот горен дел што дише обезбедува издржливост и лесно вклопување, додека удобната влошка за луксузен систем за чувство обезбедува врвна удобност при секој чекор. Респонзивното UA HOVR™ облога ја враќа енергијата и ви помага да се движите напред. Издржлив гумен надворешен ѓон обезбедува држење и издржливост со флексибилност при движење на прстите.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Плиток профил
 • HOVR технологија
 • Горен дел кој дише
 • Гумен ѓон
 • Врвки

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 3025522-001
  8.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 3026729-001
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2
  Патики
  UNDER ARMOUR HOVR Turbulence 2