за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
Код на производ: DJ6158-100
NIKE

NIKE Pegasus Trail 4

Код на производ: DJ6158-100
Nike React Pegasus Trail 4 е машка патика за трчање со врвни тркачки перформанси. Кога ги имате овие патики, не е важно дали трчате по рамен пат или по карпести планински патеки. Во двата случаи, ја имате удобноста што ја заслужувате. Конструираната мрежа во горниот дел нежно ги обвиткува вашите стапала и им ја дава потребната цврстина и прозрачност. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Технологијата Flywire е интегрирана со лентата на средното стапало за целосна поддршка што помага да ги задржите стапалата на место. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење. Инспиративните пораки на петицата се движат од „ JUST DO IT “ до „ JUST RUN IT“. Облечете ги овие совршени патики за патека и тргнете по планинските патеки со голема поддршка и самодоверба. Спецификација: Машки трејл патики Технологија Nike React Flywire технологија Горен дел од конструирана мрежа Гумен ѓон.
9.490 ДЕН
9.490 ДЕН
9.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike React Pegasus Trail 4 е машка патика за трчање со врвни тркачки перформанси. Кога ги имате овие патики, не е важно дали трчате по рамен пат или по карпести планински патеки. Во двата случаи, ја имате удобноста што ја заслужувате. Конструираната мрежа во горниот дел нежно ги обвиткува вашите стапала и им ја дава потребната цврстина и прозрачност. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Технологијата Flywire е интегрирана со лентата на средното стапало за целосна поддршка што помага да ги задржите стапалата на место. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење. Инспиративните пораки на петицата се движат од „ JUST DO IT “ до „ JUST RUN IT“. Облечете ги овие совршени патики за патека и тргнете по планинските патеки со голема поддршка и самодоверба.
Спецификација:

 • Машки трејл патики
 • Технологија Nike React
 • Flywire технологија
 • Горен дел од конструирана мрежа
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DH0623-200
  11.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Pegasus Trail 4
  Патики
  NIKE Pegasus Trail 4