за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
Код на производ: HP8600
adidas

adidas TERREX EASTRAIL 2

Код на производ: HP8600
Код на производителот: LTF90
adidas EASTRAIL 2.0 MID RAIN.RDY се машки планинарски чевли со кои ќе ги надминете сите пречки. Забавата никогаш не завршува со овие планинарски чевли на adidas. Дизајнирани за лесни дневни планинарења и секојдневни авантури, тие ги гушкаат вашите стапала со амортизирана поддршка и удобност веднаш надвор од кутијата. Водоотпорниот, прозрачен материјал RAIN.RDI овозможува пешачење по влажни патеки, за да можете да крстарите низ баричките и влажната трева без ризик да ги мокрите стапалата. Манжетната со средна висина и вдлабнатиот јазик ја чуваат нечистотијата кога условите на патеката се правливи. Ѓонот Trakion обезбедува сигурен стисок на сите терени. Направен од низа рециклирани материјали, горниот дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Машки планинарски чевли Врвки Мрежест горен дел отпорен на триење со синтетички прекривки RAIN.RDI технологија ЕВА среден ѓон Влечен ѓон Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина.
7.388 ДЕН
7.388 ДЕН
7.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas EASTRAIL 2.0 MID RAIN.RDY се машки планинарски чевли со кои ќе ги надминете сите пречки. Забавата никогаш не завршува со овие планинарски чевли на adidas. Дизајнирани за лесни дневни планинарења и секојдневни авантури, тие ги гушкаат вашите стапала со амортизирана поддршка и удобност веднаш надвор од кутијата. Водоотпорниот, прозрачен материјал RAIN.RDI овозможува пешачење по влажни патеки, за да можете да крстарите низ баричките и влажната трева без ризик да ги мокрите стапалата. Манжетната со средна висина и вдлабнатиот јазик ја чуваат нечистотијата кога условите на патеката се правливи. Ѓонот Trakion обезбедува сигурен стисок на сите терени. Направен од низа рециклирани материјали, горниот дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки планинарски чевли
 • Врвки
 • Мрежест горен дел отпорен на триење со синтетички прекривки
 • RAIN.RDI технологија
 • ЕВА среден ѓон
 • Влечен ѓон
 • Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HP7401
  9.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas TERREX EASTRAIL 2
  Патики
  adidas TERREX EASTRAIL 2