за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
HOKA Speedgoat 5 GTX
Код на производ: 1127913-BBLC
HOKA

HOKA Speedgoat 5 GTX

Код на производ: 1127913-BBLC
Hoka Speedgoat 5 GTX се женски патики за трчање на терен со тешки барања. Многу издржливи и цврсти патики се идеални за крос-кантри трчање и истражување на дивата природа. Изработени се од GORE-TEX® материјал, што ги прави водоотпорни и овозможува одлична вентилација, а со тоа спречува потење на стапалата. Подобрената заштита на стапалата и петите помага да се одржи правилната положба на стапалото. Делот за петицата на моделот е опремен со дополнителна заштита од удари и амортизирање за да се намали заморот на стапалата. Патиките Speedgoat 5 GTX се идеален избор за трчање во тешки услови и на нерамен терен. Спецификација: Женски патики Плиток профил Гумен ѓон Врвки Лого на Hoka Горен дел од GORE-TEX®.
11.790 ДЕН
11.790 ДЕН
11.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 5.5 36 2/3 22.5
 • 6 37 1/3 23
 • 6.5 38 23.5
 • 7 38 2/3 24
 • 7.5 39 1/3 24.5
 • 8 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Hoka Speedgoat 5 GTX се женски патики за трчање на терен со тешки барања. Многу издржливи и цврсти патики се идеални за крос-кантри трчање и истражување на дивата природа. Изработени се од GORE-TEX® материјал, што ги прави водоотпорни и овозможува одлична вентилација, а со тоа спречува потење на стапалата. Подобрената заштита на стапалата и петите помага да се одржи правилната положба на стапалото. Делот за петицата на моделот е опремен со дополнителна заштита од удари и амортизирање за да се намали заморот на стапалата. Патиките Speedgoat 5 GTX се идеален избор за трчање во тешки услови и на нерамен терен.
Спецификација:

 • Женски патики
 • Плиток профил
 • Гумен ѓон
 • Врвки
 • Лого на Hoka
 • Горен дел од GORE-TEX®

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  HOKA Speedgoat 5 GTX
  Патики
  HOKA Speedgoat 5 GTX