за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
ASICS Gel-Kayano 14
Код на производ: 1201A161-301
ASICS

ASICS Gel-Kayano 14

Код на производ: 1201A161-301
ASICS GEL-KAYANO 14 се унисекс патики за трчање кои ги поместуваат границите и ви помагаат да го достигнете својот максимум. Овие патики се дизајнирани за сите вас кои сакате да го зголемите бројот на поминати километри со зголемена удобност и апсорпција. Ова е првата верзија на овие патики кои не се дизајнирани од познатиот Тошиказу Кајано. Ја задржуваат слоевитата синтетичка кожа и мрежестата конструкција од 2008 година. Систем со GEL® технологија за заштита од вибрации, напред и назад, ги апсорбира вибрациите при трчање. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и дава сигурност на вашиот чекор. Спецификација: Унисекс патики за трчање Синтетичка кожа и мрежест горен дел Врвки Плиток профил Лого на Asics GEL® технологија Гумен ѓон.
10.590 ДЕН
10.590 ДЕН
8.472 ДЕН
Заштеда: 2.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 11 45 28.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

ASICS GEL-KAYANO 14 се унисекс патики за трчање кои ги поместуваат границите и ви помагаат да го достигнете својот максимум. Овие патики се дизајнирани за сите вас кои сакате да го зголемите бројот на поминати километри со зголемена удобност и апсорпција. Ова е првата верзија на овие патики кои не се дизајнирани од познатиот Тошиказу Кајано. Ја задржуваат слоевитата синтетичка кожа и мрежестата конструкција од 2008 година. Систем со GEL® технологија за заштита од вибрации, напред и назад, ги апсорбира вибрациите при трчање. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и дава сигурност на вашиот чекор.
Спецификација:

 • Унисекс патики за трчање
 • Синтетичка кожа и мрежест горен дел
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Лого на Asics
 • GEL® технологија
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1201A584-021
  10.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики 1201A476-113
  6.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1201A822-100
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  ASICS Gel-Kayano 14
  Патики
  ASICS Gel-Kayano 14