за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
ASICS EX89
Код на производ: 1201A476-106
ASICS

ASICS EX89

Код на производ: 1201A476-106
Asics EX89 се машки lifestyle патики инспирирани од GEL-EXTREME кошаркарската патика од 1989 година. Дизајниран од Тошиказу Кајано во доцните осумдесетти како негов прв проект со брендот Asics. Горниот дел е изработен од кожна конструкција, а полнењето е засилено со Asics FF BLAST технологијата која овозможува неоспорен комфор при секој чекор. Ѓонот има шема што претставува птичја перспектива на градот, а дизајнерот инспирација ја нашол во својата прва посета на Америка во 1987 година. Спецификација: Машки патики Кожен горен дел Врвки Гумен ѓон.
7.990 ДЕН
7.990 ДЕН
6.392 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Asics EX89 се машки lifestyle патики инспирирани од GEL-EXTREME кошаркарската патика од 1989 година. Дизајниран од Тошиказу Кајано во доцните осумдесетти како негов прв проект со брендот Asics. Горниот дел е изработен од кожна конструкција, а полнењето е засилено со Asics FF BLAST технологијата која овозможува неоспорен комфор при секој чекор. Ѓонот има шема што претставува птичја перспектива на градот, а дизајнерот инспирација ја нашол во својата прва посета на Америка во 1987 година.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Кожен горен дел
 • Врвки
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1201A584-021
  10.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики 1201A476-113
  6.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1201A822-100
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  ASICS EX89
  Патики
  ASICS EX89