Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
ASICS Sky Elite Ff Mt 2
Женски патики за одбојка
Код на производ:
(1052A054-402)
ASICS

ASICS Sky Elite Ff Mt 2

Претходна цена
10.590 ДЕН
Моментална цена
10.590 ДЕН
Цена со попуст
8.472 ДЕН
Заштеда: 2.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 35.5 22.5
 • 5.5 36 22.75
 • 6 37 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 39 24.5
 • 8 39.5 25
 • 8.5 40 25.25
 • 9 40.5 25.5
 • 9.5 41.5 26
 • 10 42 26.5
 • 10.5 42.5 27
 • 11 43.5 27.5
 • 11.5 44 28
 • 12 44.5 28.5
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Asics SKY ELITE 2 се врвните полудлабоки женски одбојкарски патики. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Потребните скокови и слетувања ќе бидат амортизирани правилно. Овие патики се специјално создадени за напаѓачите, бидејќи ја намалуваат загубата на енергија, а дизајнот на заоблената потпетица овозможува полесен прв чекор за забивање. Технологијата Twistruss во комбинација со системот за врзување Dyanawrap ја зголемува моќта на скокање и обезбедува поголема стабилност. Задебелениот среден ѓон со Flytefoam Propel перничиња создава посебна удобност. Почувствувајте нови височини и подобрете ја вашата игра во овие одбојкарски патики ASICS. Спецификација: Женски патики Врвки Полудлабок профил Гумен ѓон Горен дел од текстил и синтетичка кожа Dyanawrap систем за прицврстување Twistruss технологија.
Подетално

Asics SKY ELITE 2 се врвните полудлабоки женски одбојкарски патики. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Потребните скокови и слетувања ќе бидат амортизирани правилно. Овие патики се специјално создадени за напаѓачите, бидејќи ја намалуваат загубата на енергија, а дизајнот на заоблената потпетица овозможува полесен прв чекор за забивање. Технологијата Twistruss во комбинација со системот за врзување Dyanawrap ја зголемува моќта на скокање и обезбедува поголема стабилност. Задебелениот среден ѓон со Flytefoam Propel перничиња создава посебна удобност. Почувствувајте нови височини и подобрете ја вашата игра во овие одбојкарски патики ASICS.
Спецификација:

 • Женски патики
 • Врвки
 • Полудлабок профил
 • Гумен ѓон
 • Горен дел од текстил и синтетичка кожа
 • Dyanawrap систем за прицврстување
 • Twistruss технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Одбојка
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1072A056-403
  2.045 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1072A051-106
  5.173 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.390 ДЕН
  Помош