Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DJ6158-006)
NIKE

NIKE REACT PEGASUS TRAIL 4

Претходна цена
9.890 ДЕН
Моментална цена
9.890 ДЕН
Цена со попуст
7.912 ДЕН
Заштеда: 1.978 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike REACT PEGASUS TRAIL 4 се машки патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Трчањето е вашата секојдневна рутина и ве води од пат до патека во потрага по нови авантури и лични цели. Врз основа на влезот од тркачите, вградивме инженерска мрежа во горниот дел за мирно, лесно и чувство за дишење. А за да ги направиме овие патики поиздржливи, ставаме кожа преку прстите. Технологијата Flywire е интегрирана со ременот на средината на стапалото за целосна поддршка што го држи вашето стапало на место. Ѓонот кој обезбедува одлично држење ве води низ карпестиот терен, а во исто време ви обезбедува пријатно чувство и добар стисок на рамни патишта. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена која дава мазно чувство и совршено амортизирање. Гумениот ѓон има генерирана шема и е изграден врз основа на податоци од тркачи како вас. На вашето стапало му дава добар стисок во клучните области, додека ви дава стабилност на карпестиот терен и мазно чувство на рамни патишта. Гумата на ѓонот го покрива и предниот дел за да ги направи овие патики поотпорни на триење. Вашиот верен придружник со крилја во форма на овие патики е подготвен за авантура надвор од патот. Време е за полетување. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Врвки Горен дел од кожа и мрежа Технологија Nike React Flywire технологија Гумен ѓон.
Подетално

Nike REACT PEGASUS TRAIL 4 се машки патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Трчањето е вашата секојдневна рутина и ве води од пат до патека во потрага по нови авантури и лични цели. Врз основа на влезот од тркачите, вградивме инженерска мрежа во горниот дел за мирно, лесно и чувство за дишење. А за да ги направиме овие патики поиздржливи, ставаме кожа преку прстите. Технологијата Flywire е интегрирана со ременот на средината на стапалото за целосна поддршка што го држи вашето стапало на место. Ѓонот кој обезбедува одлично држење ве води низ карпестиот терен, а во исто време ви обезбедува пријатно чувство и добар стисок на рамни патишта. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена која дава мазно чувство и совршено амортизирање. Гумениот ѓон има генерирана шема и е изграден врз основа на податоци од тркачи како вас. На вашето стапало му дава добар стисок во клучните области, додека ви дава стабилност на карпестиот терен и мазно чувство на рамни патишта. Гумата на ѓонот го покрива и предниот дел за да ги направи овие патики поотпорни на триење. Вашиот верен придружник со крилја во форма на овие патики е подготвен за авантура надвор од патот. Време е за полетување. Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од кожа и мрежа
 • Технологија Nike React
 • Flywire технологија
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV3853-100
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DR2686-400
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Помош