Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
ASICS Pulse 14
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B490-001)
ASICS

ASICS Pulse 14

Претходна цена
7.990 ДЕН
Моментална цена
7.990 ДЕН
Цена со попуст
6.392 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
GEL-PULSE® 14 GTX патиките за трчање се вашиот најдобар партнер кој секогаш ќе биде со вас за време на тренингот, без оглед на временските услови. Без разлика дали е дожд или снег, технологијата GORE-TEX™ ќе ги одржува вашите стапала топли и суви. Горниот дел на патиката е изработен од мрежест материјал кој овозможува дишење и дава чувство на свежина. Централниот дел е изработен од технологија AMPLIFOAM™, која носи удобност и висина на патиката. Во комбинација со технологијата GEL™ што ја сочинува петицата на патиката, овие подобрувања помагаат да се создаде чувство на мекост и удобност за време на тренингот, амортизирајќи го влијанието при контакт со земја. Дополнително, ѓонот на патиката е направен од технологија која обезбедува подобро држење без разлика на површината. Горниот дел е изработен од мрежест материјал кој дава дишливост и дава чувство на свежина, а технологијата AHARPLUS™ обезбедува отпорност од надворешни влијанија и издржливост на патиките. Спецификација: Машки патики за трчање Врвки GORE-TEX™ технологија.
Подетално

GEL-PULSE® 14 GTX патиките за трчање се вашиот најдобар партнер кој секогаш ќе биде со вас за време на тренингот, без оглед на временските услови. Без разлика дали е дожд или снег, технологијата GORE-TEX™ ќе ги одржува вашите стапала топли и суви. Горниот дел на патиката е изработен од мрежест материјал кој овозможува дишење и дава чувство на свежина. Централниот дел е изработен од технологија AMPLIFOAM™, која носи удобност и висина на патиката. Во комбинација со технологијата GEL™ што ја сочинува петицата на патиката, овие подобрувања помагаат да се создаде чувство на мекост и удобност за време на тренингот, амортизирајќи го влијанието при контакт со земја. Дополнително, ѓонот на патиката е направен од технологија која обезбедува подобро држење без разлика на површината. Горниот дел е изработен од мрежест материјал кој дава дишливост и дава чувство на свежина, а технологијата AHARPLUS™ обезбедува отпорност од надворешни влијанија и издржливост на патиките.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Врвки
 • GORE-TEX™ технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики 1011B338-600
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B485-001
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Помош