Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
Женски патики за трчање
Код на производ:
(DJ7929-100)
NIKE

NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX

Претходна цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Цена со попуст
9.112 ДЕН
Заштеда: 2.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6.5 6.5
 • 7 7
 • 7.5 7.5
 • 8 8
 • 8.5 8.5
 • 9.5 9.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike React Pegasus Trail 4 GORE-TEX се женски водоотпорни патики за трчање на патека. Овие патики ви даваат можност да трчате и да откривате нови пејзажи дури и кога времето е лошо. Слојот GORE-TEX помага да се спречи пенетрација на вода, така што вашите стапала да останат суви, додека повисоката површина на петицата и ажурираните материјали околу глуждот спречуваат камчиња, нечистотија и вода да влезат во вашите патики. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичињата за петицата и јазикот овозможуваат лесно облекување и соблекување. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и кога се движите по угорнини и надолнини. Доколку сакате да ги одржувате стапалата суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот идеален сојузник. Спецификација: Женски водоотпорни патики за трчање Технологија Nike React Слој GORE-TEX Јазичиња на петицата и јазикот Гумен ѓон.
Подетално

Nike React Pegasus Trail 4 GORE-TEX се женски водоотпорни патики за трчање на патека. Овие патики ви даваат можност да трчате и да откривате нови пејзажи дури и кога времето е лошо. Слојот GORE-TEX помага да се спречи пенетрација на вода, така што вашите стапала да останат суви, додека повисоката површина на петицата и ажурираните материјали околу глуждот спречуваат камчиња, нечистотија и вода да влезат во вашите патики. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичињата за петицата и јазикот овозможуваат лесно облекување и соблекување. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и кога се движите по угорнини и надолнини. Доколку сакате да ги одржувате стапалата суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот идеален сојузник.
Спецификација:

 • Женски водоотпорни патики за трчање
 • Технологија Nike React
 • Слој GORE-TEX
 • Јазичиња на петицата и јазикот
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DD9294-100
  2.145 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DD9291-100
  4.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.690 ДЕН
  Помош