Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
ASICS Gel-Kayano 29
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B440-401)
ASICS

ASICS Gel-Kayano 29

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
11.890 ДЕН
Моментална цена
11.890 ДЕН
Цена со попуст
9.512 ДЕН
Заштеда: 2.378 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-KAYANO 29 се машки патики за трчање дизајнирани да одговорат на сите предизвици што ги поставувате пред нив.Покрај стабилноста за време на трчањето, тие обезбедуваат чувство на подобра одзивност под стапалата. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во трчањето. Со профилот на ниска потпетица, овие патики удобно го држат вашето стапало така што обезбедуваат напредна потпора за задниот дел. FF BLAST™ PLUS перничето во средниот ѓон ги прави патиките лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време создава помек допир. Карактеристиката за стабилност LITETRUSS™ е поставена на внатрешниот агол на средниот ѓон. Дизајниран е да ви помогне да го спречите вашето стапало да се тркала премногу навнатре додека одите или трчате. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Доколку сакате максимална поддршка при трчање, овие ASICS патики се вашиот идеален избор. Спецификација: Машки патики за трчање Класично врвкање Плиток профил Функција за стабилност LETETRUSS™ FF BLAST™ PLUS подлога Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-KAYANO 29 се машки патики за трчање дизајнирани да одговорат на сите предизвици што ги поставувате пред нив.Покрај стабилноста за време на трчањето, тие обезбедуваат чувство на подобра одзивност под стапалата. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во трчањето. Со профилот на ниска потпетица, овие патики удобно го држат вашето стапало така што обезбедуваат напредна потпора за задниот дел. FF BLAST™ PLUS перничето во средниот ѓон ги прави патиките лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време создава помек допир. Карактеристиката за стабилност LITETRUSS™ е поставена на внатрешниот агол на средниот ѓон. Дизајниран е да ви помогне да го спречите вашето стапало да се тркала премногу навнатре додека одите или трчате. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Доколку сакате максимална поддршка при трчање, овие ASICS патики се вашиот идеален избор. Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • Функција за стабилност LETETRUSS™
 • FF BLAST™ PLUS подлога
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B338-016
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B572-300
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B329-301
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Помош