Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
ASICS Sky Elite
Машки патики за тренинг
Код на производ:
(1051A065-103)
ASICS

ASICS Sky Elite

Претходна цена
9.990 ДЕН
Моментална цена
9.990 ДЕН
Цена со попуст
7.992 ДЕН
Заштеда: 1.998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Asics SKY ELITE 2 се врвните полудлабоки машки одбојкарски патики. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Побарувачките скокови и слетувања ќе бидат амортизирани на вистински начин. Овие патики се специјално создадени за напаѓачите, бидејќи ја намалуваат загубата на енергија, а дизајнот на заоблената потпетица овозможува полесен прв чекор за забивање. Технологијата Twistruss во комбинација со системот за врзување Dyanawrap ја зголемува моќта на скокање и обезбедува поголема стабилност. Задебелениот среден ѓон со Flytefoam Propel перничиња создава посебна удобност. Почувствувајте нови височини и подобрете ја вашата игра во овие одбојкарски патики ASICS. Спецификација: Машки патики Горен дел од текстил и синтетичка кожа Гумен ѓон Twistruss технологија Dyanawrap систем за врзување.
Подетално

Asics SKY ELITE 2 се врвните полудлабоки машки одбојкарски патики. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Побарувачките скокови и слетувања ќе бидат амортизирани на вистински начин. Овие патики се специјално создадени за напаѓачите, бидејќи ја намалуваат загубата на енергија, а дизајнот на заоблената потпетица овозможува полесен прв чекор за забивање. Технологијата Twistruss во комбинација со системот за врзување Dyanawrap ја зголемува моќта на скокање и обезбедува поголема стабилност. Задебелениот среден ѓон со Flytefoam Propel перничиња создава посебна удобност. Почувствувајте нови височини и подобрете ја вашата игра во овие одбојкарски патики ASICS.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Горен дел од текстил и синтетичка кожа
 • Гумен ѓон
 • Twistruss технологија
 • Dyanawrap систем за врзување

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1071A065-004
  5.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1071A078-100
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1071A077-100
  3.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.990 ДЕН
  Помош