Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
NIKE React Pegasus Trail 4
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DJ6158-003)
NIKE

NIKE React Pegasus Trail 4

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike React Pegasus Trail 4 се машки патики за trail трчање. Кога ги имате овие патики, нема да имате грижа дали трчате по рамен пат или карпести планински патеки. Во двата случаи ја имате удобноста и комфорот кои ги заслужувате. Кожата и мрежата во горниот дел нежно се обвиткуваат околу вашите стапала и им ја даваат потребната цврстина и прозрачност. Nike React технологијата е лесна, а издржливата пена под вашите стапала обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Flywire технологијата е интегрирана со ремен на средината на стапалото за целосна поддршка што помага да ги задржите вашите стапала на место. Гумениот ѓон има генерирана шара за одлично прилепување на површина, создадена врз основа на податоците што ни ги дадоа тркачите како вас. Заврзете ги овие совршени патики и тргнете по планинските патеки со голема поддршка и самодоверба. Спецификација: Машки патики за trail трчање Nike React технологија GORE-TEX слој Flywire технологија Горен дел: кожа и мрежа Гумен ѓон.
Подетално

Nike React Pegasus Trail 4 се машки патики за trail трчање. Кога ги имате овие патики, нема да имате грижа дали трчате по рамен пат или карпести планински патеки. Во двата случаи ја имате удобноста и комфорот кои ги заслужувате. Кожата и мрежата во горниот дел нежно се обвиткуваат околу вашите стапала и им ја даваат потребната цврстина и прозрачност. Nike React технологијата е лесна, а издржливата пена под вашите стапала обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Flywire технологијата е интегрирана со ремен на средината на стапалото за целосна поддршка што помага да ги задржите вашите стапала на место. Гумениот ѓон има генерирана шара за одлично прилепување на површина, создадена врз основа на податоците што ни ги дадоа тркачите како вас. Заврзете ги овие совршени патики и тргнете по планинските патеки со голема поддршка и самодоверба.
Спецификација:

 • Машки патики за trail трчање
 • Nike React технологија
 • GORE-TEX слој
 • Flywire технологија
 • Горен дел: кожа и мрежа
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош