Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
Машки патики за трчање
Код на производ:
(CI9923-005)
NIKE

NIKE Air Zoom Tempo NEXT%

Претходна цена
13.590 ДЕН
Моментална цена
13.590 ДЕН
Цена со попуст
10.872 ДЕН
Заштеда: 2.718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Tempo NEXT% се машки патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Овие удобни патики, за секојдневни тренинзи, се доволно издржливи за да издржат двоцифрени километри, а во исто време доволно лесни за да ви помогнат да го забрзате темпото кога е потребно. Во дизајнот на овие патики беа искористени искуствата на стотици спортисти. Горниот дел од синтетика и ткаенина Flyknit дава модерен, футуристички изглед. Средниот ѓон содржи Nike Zoom X пена која ви обезбедува оптимално обновување на енергијата и го намалува притисокот врз стапалата. Видливата Zoom Air единица обезбедува висока респонзивност, а Nike React технологијата на петицата е лесна и издржлива, за да го одржува стапалото удобно и безбедно. Асиметричниот начин на врзување дава сигурност на петицата, а јазичето на петицата овозможува лесно облекување. Гумениот ѓон нуди одлично прилепување на различни површини. Комбинацијата на висока издржливост и дизајн на овие патики за трчање Nike ве мотивираат да ги рушите личните рекорди од ден за ден. Спецификација: Машки патики за трчање Синтетички горен дел и ткаенина Flyknit Плиток профил Асиметричен начин на врзување Јазичиња на петицата Среден ѓон со Nike React пена Zoom Air единица Гумен ѓон .
Подетално

Nike Air Zoom Tempo NEXT% се машки патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Овие удобни патики, за секојдневни тренинзи, се доволно издржливи за да издржат двоцифрени километри, а во исто време доволно лесни за да ви помогнат да го забрзате темпото кога е потребно. Во дизајнот на овие патики беа искористени искуствата на стотици спортисти. Горниот дел од синтетика и ткаенина Flyknit дава модерен, футуристички изглед. Средниот ѓон содржи Nike Zoom X пена која ви обезбедува оптимално обновување на енергијата и го намалува притисокот врз стапалата. Видливата Zoom Air единица обезбедува висока респонзивност, а Nike React технологијата на петицата е лесна и издржлива, за да го одржува стапалото удобно и безбедно. Асиметричниот начин на врзување дава сигурност на петицата, а јазичето на петицата овозможува лесно облекување. Гумениот ѓон нуди одлично прилепување на различни површини. Комбинацијата на висока издржливост и дизајн на овие патики за трчање Nike ве мотивираат да ги рушите личните рекорди од ден за ден.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Синтетички горен дел и ткаенина Flyknit
 • Плиток профил
 • Асиметричен начин на врзување
 • Јазичиња на петицата
 • Среден ѓон со Nike React пена
 • Zoom Air единица
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош