за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Club Fleece
Nike Club Fleece
Nike Club Fleece
Nike Club Fleece
Код на производ: FD2988-476
Nike

Nike Club Fleece

Код на производ: FD2988-476
Nike Club Fleece е удобен дуксер за големи деца. Кажете му здраво на Club Fleece, неопходен за трчање, скокање и смеење во текот на учебната година. Мазно надвор, меко внатре, ова лесно руно е лесен слој кога ви треба малку дополнителна топлина. Со помош на овој удобен дуксер лесно ќе се справите со ниските температури. Неговиот ребрест раб ве одржува топло, додека мекото руно се чувствува удобно кога ќе го облечете. Дизајниран за секоја форма и големина, ова ново подобрено вклопување е за сите деца. Чувајте ги сите ваши закуски и скапоцености во големиот преден џеб. Дизајнот со преклопена капа го олеснува облекувањето и соблекувањето веднаш штом трепнете. Спецификација: Состав: 80% памук, 20% полиестер Ребрести ластици Печатено лого Futura Машинско перење.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

3.090 ДЕН
3.090 ДЕН
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Club Fleece е удобен дуксер за големи деца. Кажете му здраво на Club Fleece, неопходен за трчање, скокање и смеење во текот на учебната година. Мазно надвор, меко внатре, ова лесно руно е лесен слој кога ви треба малку дополнителна топлина. Со помош на овој удобен дуксер лесно ќе се справите со ниските температури. Неговиот ребрест раб ве одржува топло, додека мекото руно се чувствува удобно кога ќе го облечете. Дизајниран за секоја форма и големина, ова ново подобрено вклопување е за сите деца. Чувајте ги сите ваши закуски и скапоцености во големиот преден џеб. Дизајнот со преклопена капа го олеснува облекувањето и соблекувањето веднаш штом трепнете. Спецификација:

 • Состав: 80% памук, 20% полиестер
 • Ребрести ластици
 • Печатено лого Futura
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Nike Club Fleece
  Дуксер
  Nike Club Fleece