за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Код на производ: FD3285-473
Nike

Nike Sportswear Tech Fleece

Код на производ: FD3285-473
Nike Sportswear Tech Fleece е машки дуксер со капа за тинејџери. Зошто само родителите треба да се забавуваат? Сега забавата може да започне со колекцијата Tech Fleece за тинејџери. Мазно однадвор и фиброзно одвнатре, ова лесно руно е идеален материјал кога ви треба малку дополнителна топлина. Подебела од своите претходници, овој машка дуксер е подготвена за ниски температури, како и за топлите месеци. Дизајниран за сите облици и големини. Страничните џебови со патент овозможуваат лесно и безбедно складирање на ситници, како и место за загревање на рацете. Патентот со целосна должина овозможува лесно облекување и соблекување, а ластиците на рацете и околу половината обезбедуваат стабилност при движење. Спецификација: Машки дуксери за тинејџери Состав: 53% памук, 47% полиестер Патента со целосна должина Машинско перење Futura лого Странични џебови со патент.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

6.090 ДЕН
6.090 ДЕН
4.872 ДЕН
Заштеда: 1.218 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Tech Fleece е машки дуксер со капа за тинејџери. Зошто само родителите треба да се забавуваат? Сега забавата може да започне со колекцијата Tech Fleece за тинејџери. Мазно однадвор и фиброзно одвнатре, ова лесно руно е идеален материјал кога ви треба малку дополнителна топлина. Подебела од своите претходници, овој машка дуксер е подготвена за ниски температури, како и за топлите месеци. Дизајниран за сите облици и големини. Страничните џебови со патент овозможуваат лесно и безбедно складирање на ситници, како и место за загревање на рацете. Патентот со целосна должина овозможува лесно облекување и соблекување, а ластиците на рацете и околу половината обезбедуваат стабилност при движење. Спецификација:

 • Машки дуксери за тинејџери
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Патента со целосна должина
 • Машинско перење
 • Futura лого
 • Странични џебови со патент

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Nike Sportswear Tech Fleece
  Дуксер
  Nike Sportswear Tech Fleece