за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
ELLESSE Mens
Код на производ: ELA233M613-01
ELLESSE

ELLESSE Mens

Код на производ: ELA233M613-01
ELLESSE MENS е машки дуксер за скијање кој ќе стане вашето омилено парче облека во постудените денови. Овој машки дуксер ќе ви биде верен придружник, без разлика дали шетате низ град со пријателите на студен ден или уживате во скијање. Направен од полиестер, овој скијачки дуксер е дизајниран да ви даде максимална удобност без разлика како го поминувате денот. Подигнатата јака ќе ве заштити од студот и ветерот, а патентот со половина гради овозможува оптимално дишење. Логото Ellesse зборува за посветеноста на брендот и вашиот спортски дух. Спецификација: Машки скијачки дуксер - lifestyle Состав: 100% полиестер.
Prosečna ocena:
5
1 ocena
1 ocena
1
(Oceni)

Специјалната колекција FLEECE е направена од најквалитетни материјали прилагодени да дадат најдобри резултати. Материјалите се флексибилни, исполнети со лесен слој од пена со цел да го блокираат студениот воздух за да се задржи топлината на телото што е можно подолго во зимски услови. Сите FLEECE модели погледнете ги ТУКА.

1.390 ДЕН
1.390 ДЕН
973 ДЕН
Заштеда: 417 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

ELLESSE MENS е машки дуксер за скијање кој ќе стане вашето омилено парче облека во постудените денови. Овој машки дуксер ќе ви биде верен придружник, без разлика дали шетате низ град со пријателите на студен ден или уживате во скијање. Направен од полиестер, овој скијачки дуксер е дизајниран да ви даде максимална удобност без разлика како го поминувате денот. Подигнатата јака ќе ве заштити од студот и ветерот, а патентот со половина гради овозможува оптимално дишење. Логото Ellesse зборува за посветеноста на брендот и вашиот спортски дух.
Спецификација:

 • Машки скијачки дуксер - lifestyle
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA233M614-01
  1.254 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA233M614-02
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.254 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA233M611-01
  2.154 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  ELLESSE Mens
  Дуксер
  ELLESSE Mens