за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
Код на производ: DH4081-010
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT City Series

Код на производ: DH4081-010
Nike Sportswear Therma-FIT City Series е женска зимска јакна. Нејзината изолација обезбедува топлина од капуљачата до поработ. Технологијата Nike Therma-FIT ви помага да ја задржите вашата природна топлина на телото, за да ви овозможи да бидете стоплени во текот на зимските денови. Надворешниот слој и поставата се изработени од мазна ткаенина, а предните џебови нудат безбедно складирање на малите предмети. Легендарниот chevron облик ги дели капуљачата и рамената од долниот дел, давајќи препознатлив Nike изглед. Futura логото има рамен, мат финиш. Графиките на манжетната и долниот дел на грбот ја нагласуваат технологијата Therma-FIT. Спецификација: Поширок крој Nike Therma-FIT технологија Предни џебови Капуљача Полнење: пердуви од патка Состав: 100% полиестер.
20.390 ДЕН
20.390 ДЕН
16.312 ДЕН
Заштеда: 4.078 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Therma-FIT City Series е женска зимска јакна. Нејзината изолација обезбедува топлина од капуљачата до поработ. Технологијата Nike Therma-FIT ви помага да ја задржите вашата природна топлина на телото, за да ви овозможи да бидете стоплени во текот на зимските денови. Надворешниот слој и поставата се изработени од мазна ткаенина, а предните џебови нудат безбедно складирање на малите предмети. Легендарниот chevron облик ги дели капуљачата и рамената од долниот дел, давајќи препознатлив Nike изглед. Futura логото има рамен, мат финиш. Графиките на манжетната и долниот дел на грбот ја нагласуваат технологијата Therma-FIT.
Спецификација:

 • Поширок крој
 • Nike Therma-FIT технологија
 • Предни џебови
 • Капуљача
 • Полнење: пердуви од патка
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна BV4741-606
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CI9996-657
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Sportswear Therma-FIT City Series
  Јакна
  NIKE Sportswear Therma-FIT City Series