за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
Код на производ: DX1798-237
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT Repel

Код на производ: DX1798-237
Nike Sportswear Therma-Fit Repel женската зимска јакна (парка) со капуљача за секој ден комбинира удобност и пријатно чувство на топлина во текот на зимските денови. Доколку сте љубители на Nike зимските јакни, ќе го обожавате овој модел, бидејќи нејзиниот крој го надоградува класичниот Nike стил. Синтетичкото полнење и водоотпорните својства ве штитат од дождот и снегот и ви овозможуваат да останете суви. Дизајнирана е да обезбедува топлина на главата, благодарение на капуљачата, а продолжениот модел обезбедува дополнителна покриеност, така што во натпреварот помеѓу вас и студеното време, победувате 1:0. Предните џебови со патент се безбедно место за вашите ситници. Спецификација: Женска зимска јакна за секој ден Машинско перење Therma-Fit технологија Предни џебови Капуљача Водоотпорна Состав: 100% полиестер.
10.190 ДЕН
10.190 ДЕН
8.152 ДЕН
Заштеда: 2.038 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Therma-Fit Repel женската зимска јакна (парка) со капуљача за секој ден комбинира удобност и пријатно чувство на топлина во текот на зимските денови. Доколку сте љубители на Nike зимските јакни, ќе го обожавате овој модел, бидејќи нејзиниот крој го надоградува класичниот Nike стил. Синтетичкото полнење и водоотпорните својства ве штитат од дождот и снегот и ви овозможуваат да останете суви. Дизајнирана е да обезбедува топлина на главата, благодарение на капуљачата, а продолжениот модел обезбедува дополнителна покриеност, така што во натпреварот помеѓу вас и студеното време, победувате 1:0. Предните џебови со патент се безбедно место за вашите ситници.
Спецификација:

 • Женска зимска јакна за секој ден
 • Машинско перење
 • Therma-Fit технологија
 • Предни џебови
 • Капуљача
 • Водоотпорна
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна BV4741-606
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CI9996-657
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
  Јакна
  NIKE Sportswear Therma-FIT Repel