за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
Код на производ: DQ6888-010
NIKE

NIKE Sportswear City Series

Код на производ: DQ6888-010
Nike Sportswear City Series е женска lifestyle јакна која задолжително зимско парче кое носи препознатлив Nike стил. Температурата надвор е само бројка што станува занемарлива кога го носите овој модел. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите луксузна јакна со синтетичко полнење. Духот на минатото живее во дизајнот на овој парк, кој црпи инспирација од модниот Y2K тренд. Должината на моделот дава максимална покриеност и мобилност и ви овозможува да блескате без оглед на временските услови. Технологијата Terma-Fit помага во регулирањето на природната топлина на телото за да ве задржи стоплени и суви при екстремно студени временски услови. PrimaLoft® ThermoPlume® е водоотпорна синтетичка изолација која истовремено обезбедува топлина во сите слоеви. Ќе бидете модерни и забележани без оглед на временските услови благодарение на суптилниот сјај на ткаенината. Спецификации: Женска јакна – lifestyle Технологија PrimaLoft® ThermoPlume® Технологија Terma-Fit Џебови со патент Извезено Terma-Fit лого на зглобот Машинско перење Должина до колкови Состав: 100% најлон .
14.990 ДЕН
14.990 ДЕН
11.992 ДЕН
Заштеда: 2.998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear City Series е женска lifestyle јакна која задолжително зимско парче кое носи препознатлив Nike стил. Температурата надвор е само бројка што станува занемарлива кога го носите овој модел. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите луксузна јакна со синтетичко полнење. Духот на минатото живее во дизајнот на овој парк, кој црпи инспирација од модниот Y2K тренд. Должината на моделот дава максимална покриеност и мобилност и ви овозможува да блескате без оглед на временските услови. Технологијата Terma-Fit помага во регулирањето на природната топлина на телото за да ве задржи стоплени и суви при екстремно студени временски услови. PrimaLoft® ThermoPlume® е водоотпорна синтетичка изолација која истовремено обезбедува топлина во сите слоеви. Ќе бидете модерни и забележани без оглед на временските услови благодарение на суптилниот сјај на ткаенината.
Спецификации:

 • Женска јакна – lifestyle
 • Технологија PrimaLoft® ThermoPlume®
 • Технологија Terma-Fit
 • Џебови со патент
 • Извезено Terma-Fit лого на зглобот
 • Машинско перење
 • Должина до колкови
 • Состав: 100% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна BV4741-606
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CI9996-657
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Sportswear City Series
  Јакна
  NIKE Sportswear City Series