за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Curry Playable
UNDER ARMOUR Curry Playable
UNDER ARMOUR Curry Playable
UNDER ARMOUR Curry Playable
Код на производ: 1380324-001
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Curry Playable

Код на производ: 1380324-001
Со долниот дел машки тренерки UNDER ARMOUR Curry Playable, Стивен Кари ви кажува да носите опрема што ја поддржува амбицијата засекогаш да ја промените играта. Уникатниот трислоен материјал се прилагодува на вашите движења и има воздушни џебови кои ја задржуваат топлината без губење на дишењето. Материјалот растеглив во четири насоки ја отстранува потта и се суши многу брзо, што го прави идеален за носење после натпревар или додека се загревате. Водоотпорните панели со посебна текстура претставуваат дополнителен слој на заштита. Еластична лента за појас ја краси врвката за персонализирано вклопување. Направете го вашиот стил уникатен и во играта и во мода со моделот UNDER ARMOR Curry Playable.Спецификација: Машки тренерки Четиринасочниот материјал ја отстранува потта Водоотпорни панели Странични џебови Заострени ногавици Состав: 91% полиестер, 9% еластин.
5.990 ДЕН
5.990 ДЕН
4.493 ДЕН
Заштеда: 1.497 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • SM SM
 • MD MD
 • LG LG
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Со долниот дел машки тренерки UNDER ARMOUR Curry Playable, Стивен Кари ви кажува да носите опрема што ја поддржува амбицијата засекогаш да ја промените играта. Уникатниот трислоен материјал се прилагодува на вашите движења и има воздушни џебови кои ја задржуваат топлината без губење на дишењето. Материјалот растеглив во четири насоки ја отстранува потта и се суши многу брзо, што го прави идеален за носење после натпревар или додека се загревате. Водоотпорните панели со посебна текстура претставуваат дополнителен слој на заштита. Еластична лента за појас ја краси врвката за персонализирано вклопување. Направете го вашиот стил уникатен и во играта и во мода со моделот UNDER ARMOR Curry Playable.
Спецификација:

 • Машки тренерки
 • Четиринасочниот материјал ја отстранува потта
 • Водоотпорни панели
 • Странични џебови
 • Заострени ногавици
 • Состав: 91% полиестер, 9% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  3.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  3.562 ДЕН
  Заштеда 15%
  4.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  5.092 ДЕН
  Заштеда 15%
  5.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR Curry Playable
  Долен дел тренерки
  UNDER ARMOUR Curry Playable