за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: DX1264-247
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: DX1264-247
Nike Sportswear детската зимска јакна со капуљача за секој ден комбинира удобност и пријатно чувство на топлина во текот на зимските денови. Авантурите не престануваат со започнување на зимата, затоа децата ќе го обожаваат овој модел. Без разлика дали одат на училиште или уживаат во зимската магија, синтетичкото полнење и поставата од руно се одличен изолатор. Споделете го вашето незаборавно искуство со пријателите за да можат да го зграпчат вашето парче на време. Не заборавајте да го напишете вашето име на етикетата предвидена за таа цел, бидејќи децата сигурно ќе сакаат да ја носат на игралиште. Еластичниот пораб и манжетните помагаат студот да се задржи надвор од отворите. Спецификации: Детска зимска јакна за секој ден Машинско перење Ребрести пораб и манжетни Капуљача Состав: 100% полиестер.
5.790 ДЕН
5.790 ДЕН
4.922 ДЕН
Заштеда: 868 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S S
 • M 11-12г.
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear детската зимска јакна со капуљача за секој ден комбинира удобност и пријатно чувство на топлина во текот на зимските денови. Авантурите не престануваат со започнување на зимата, затоа децата ќе го обожаваат овој модел. Без разлика дали одат на училиште или уживаат во зимската магија, синтетичкото полнење и поставата од руно се одличен изолатор. Споделете го вашето незаборавно искуство со пријателите за да можат да го зграпчат вашето парче на време. Не заборавајте да го напишете вашето име на етикетата предвидена за таа цел, бидејќи децата сигурно ќе сакаат да ја носат на игралиште. Еластичниот пораб и манжетните помагаат студот да се задржи надвор од отворите.
Спецификации:

 • Детска зимска јакна за секој ден
 • Машинско перење
 • Ребрести пораб и манжетни
 • Капуљача
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна DX1264-011
  4.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DX1268-326
  5.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FD2842-010
  7.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear
  Јакна
  NIKE Sportswear