за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
NIKE Sportswear City Series
Код на производ: DQ6869-072
NIKE

NIKE Sportswear City Series

Код на производ: DQ6869-072
Женската јакна од серијата Nike Sportswear City Lifestyle е совршено парче кога температурите ќе опаднат. Температурата надвор е само бројка која е ирелевантна кога го носите овој модел. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите луксузна јакна со синтетичко полнење. Високата крагна го штити вратот од ветрот. Удобноста добива ново име и се вика Nike Sportswear City Series. Пространиот крој и ракавите даваат можност за слоевито облекување, а омилениот oversized дуксер добива потопла надградба. Ткаенината од руно обезбедува дополнителна изолација создавајќи двојна бариера кога ниските температури се обидуваат да ги замрзнат вашите планови. Технологијата Terma-Fit ја регулира природната топлина на телото со цел да останете стоплени и суви во поекстремни услови. PrimaLoft® ThermoPlume® е водоотпорна синтетичка изолација која истовремено обезбедува топлина во сите слоеви. Џебовите ги чуваат вашите мали нешта како клучевите и телефонот и ги одржуваат вашите раце стоплени. Спецификација: Женска јакна – lifestyle Технологија PrimaLoft® ThermoPlume® Oversize крој Технологија Terma-Fit Странични џебови Целосно затворање со патент Извезено Terma-Fit лого на зглобот Машинско перење Висока крагна Состав: 100% полиестер .
Големини EU
Големини
Големини CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Женската јакна од серијата Nike Sportswear City Lifestyle е совршено парче кога температурите ќе опаднат. Температурата надвор е само бројка која е ирелевантна кога го носите овој модел. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите луксузна јакна со синтетичко полнење. Високата крагна го штити вратот од ветрот. Удобноста добива ново име и се вика Nike Sportswear City Series. Пространиот крој и ракавите даваат можност за слоевито облекување, а омилениот oversized дуксер добива потопла надградба. Ткаенината од руно обезбедува дополнителна изолација создавајќи двојна бариера кога ниските температури се обидуваат да ги замрзнат вашите планови. Технологијата Terma-Fit ја регулира природната топлина на телото со цел да останете стоплени и суви во поекстремни услови. PrimaLoft® ThermoPlume® е водоотпорна синтетичка изолација која истовремено обезбедува топлина во сите слоеви. Џебовите ги чуваат вашите мали нешта како клучевите и телефонот и ги одржуваат вашите раце стоплени.
Спецификација:

 • Женска јакна – lifestyle
 • Технологија PrimaLoft® ThermoPlume®
 • Oversize крој
 • Технологија Terma-Fit
 • Странични џебови
 • Целосно затворање со патент
 • Извезено Terma-Fit лого на зглобот
 • Машинско перење
 • Висока крагна
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна BV4741-606
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CI9996-657
  5.663 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Sportswear City Series
  Јакна
  NIKE Sportswear City Series