за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
Код на производ: BV2654-010
NIKE

NIKE Sportswear Club Fleece

Код на производ: BV2654-010
Nike Sportswear Club Fleece е машки lifestyle дуксер со капуљача и совршен дизајн. Класичен дуксер со капуљача кој лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба и да бидете подготвени за урбаните градски улици. Изработен е од мек материјал и обезбедува удобност во контакт со кожата и пријатно ве загрева во студените есенски денови. Има и кенгур џеб во кој лесно можете да ги складирате вашите ситници или да ги загреете рацете кога тоа ви е потребно. Ребрестите делови на ракавите поработ ги спречуваат несаканите движења на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Лесно се одржува и дозволено е перење во машина. Nike Sportswear Club Fleece дуксерот е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и релаксиран, урбан стил на облекување, без разлика дали сте спортист или само сакате неприкосновен спортски стил. Спецификација: Машки дуксер со капуљача Кенгур џеб Состав: 80-82% памук и 18-20% полиестер Постава на капуљачата: 100% памук Ребрасти делови на ракавите и поработ.
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
3.817 ДЕН
Заштеда: 673 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Club Fleece е машки lifestyle дуксер со капуљача и совршен дизајн. Класичен дуксер со капуљача кој лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба и да бидете подготвени за урбаните градски улици. Изработен е од мек материјал и обезбедува удобност во контакт со кожата и пријатно ве загрева во студените есенски денови. Има и кенгур џеб во кој лесно можете да ги складирате вашите ситници или да ги загреете рацете кога тоа ви е потребно. Ребрестите делови на ракавите поработ ги спречуваат несаканите движења на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Лесно се одржува и дозволено е перење во машина. Nike Sportswear Club Fleece дуксерот е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и релаксиран, урбан стил на облекување, без разлика дали сте спортист или само сакате неприкосновен спортски стил.
Спецификација:

 • Машки дуксер со капуљача
 • Кенгур џеб
 • Состав: 80-82% памук и 18-20% полиестер
 • Постава на капуљачата: 100% памук
 • Ребрасти делови на ракавите и поработ

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DX2029-010
  4.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Sportswear Club Fleece
  Дуксер
  NIKE Sportswear Club Fleece