за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
NIKE Dri-FIT Repel
Код на производ: DX1021-756
NIKE

NIKE Dri-FIT Repel

Код на производ: DX1021-756
Nike Dri-FIT Repel е женски водоотпорен шорц за трчање. Користејќи ги информациите од тркачите на патека, додадовме многу опции за складирање закуски, клучеви, па дури и место за чување дополнителен слој кога веќе не ви е потребен. Водоотпорниот финиш на овие шорцеви ве одржува суви во влажни услови. Џеб на задниот дел од ременот и два странични џебови со патенти се безбедно место за вашите основни работи и се што можеби ќе ви треба на патеката. Страничните ремени ви овозможуваат лесно да го отстраните горниот слој кога се загревате на патеката. Спецификација: Женски шорцеви за трчање на патека Водоотпорна завршница Џеб за појас и два странични џебови со патенти Машинско перење Материјал: 100% најлон.
4.890 ДЕН
4.890 ДЕН
2.934 ДЕН
Заштеда: 1.956 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Dri-FIT Repel е женски водоотпорен шорц за трчање. Користејќи ги информациите од тркачите на патека, додадовме многу опции за складирање закуски, клучеви, па дури и место за чување дополнителен слој кога веќе не ви е потребен. Водоотпорниот финиш на овие шорцеви ве одржува суви во влажни услови. Џеб на задниот дел од ременот и два странични џебови со патенти се безбедно место за вашите основни работи и се што можеби ќе ви треба на патеката. Страничните ремени ви овозможуваат лесно да го отстраните горниот слој кога се загревате на патеката.
Спецификација:

 • Женски шорцеви за трчање на патека
 • Водоотпорна завршница
 • Џеб за појас и два странични џебови со патенти
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DX2948-536
  2.934 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DM7791-827
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви CZ9165-010
  1.434 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT Repel
  Шорцеви
  NIKE Dri-FIT Repel