за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: FJ6334-100
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: FJ6334-100
Nike Sportswear е маица со кратки ракави наменета за тинејџери. Маичката изработена од мек и лесен памук е совршена за комбинирање со други парчиња облека. Опуштеното вклопување нуди целодневна удобност, а испечатената графика на градите е мазна на допир и ја истакнува вашата љубов кон брендот. Ребрестиот дел околу вратот спречува истегнување, но е и еластична така што го поддржува секое ваше движење. Спецификација: Lifestyle маица наменета за тинејџери Стандарден крој Кратки ракави Ребреста јака Машинско перење Состав: 100% памук.
1.490 ДЕН
1.490 ДЕН
1.192 ДЕН
Заштеда: 298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear е маица со кратки ракави наменета за тинејџери. Маичката изработена од мек и лесен памук е совршена за комбинирање со други парчиња облека. Опуштеното вклопување нуди целодневна удобност, а испечатената графика на градите е мазна на допир и ја истакнува вашата љубов кон брендот. Ребрестиот дел околу вратот спречува истегнување, но е и еластична така што го поддржува секое ваше движење.
Спецификација:

 • Lifestyle маица наменета за тинејџери
 • Стандарден крој
 • Кратки ракави
 • Ребреста јака
 • Машинско перење
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  NIKE Sportswear
  Маица
  NIKE Sportswear