за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
UNDER ARMOUR OutRun The Storm
Код на производ: 1376794-002
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR OutRun The Storm

Код на производ: 1376794-002
Under Armour OutRun The Storm машката јакна за трчање не е само водоотпорна, таа е супер водоотпорна, што значи дека заштитува подобро и трае подолго од која било друга опрема за влажно време. Исто така, таа е поеластична и поудобна, па можете да останете фокусирани. Технологијата UA Storm ја одбива водата без да го жртвува дишењето. Конструкцијата отпорна на ветер ве штити од елементите. Издржливата, лесна ткаенина за растегнување обезбедува подобрена подвижност и удобност. Задниот вентилационен панел обезбедува дополнителна прозрачност. Капуљчата нуди удобно и мазно вклопување. Џебовите со патент, со внатрешен џеб за гаџет на десната страна ги чуваат вашите работи безбедни додека рефлектирачките детали ја подобруваат видливоста при слаба осветленост.Спецификација: Материјал отпорен на ветер UA Storm технологија Мрежест заден панел Капуљача Рефлектирачки елементи Предни џебови со патент Внатрешен џеб за гаџети Водоотпорен третман без флуор Состав: 87% полиестер, 13% еластин.
5.790 ДЕН
5.790 ДЕН
4.632 ДЕН
Заштеда: 1.158 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • MD M
 • LG L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Under Armour OutRun The Storm машката јакна за трчање не е само водоотпорна, таа е супер водоотпорна, што значи дека заштитува подобро и трае подолго од која било друга опрема за влажно време. Исто така, таа е поеластична и поудобна, па можете да останете фокусирани. Технологијата UA Storm ја одбива водата без да го жртвува дишењето. Конструкцијата отпорна на ветер ве штити од елементите. Издржливата, лесна ткаенина за растегнување обезбедува подобрена подвижност и удобност. Задниот вентилационен панел обезбедува дополнителна прозрачност. Капуљчата нуди удобно и мазно вклопување. Џебовите со патент, со внатрешен џеб за гаџет на десната страна ги чуваат вашите работи безбедни додека рефлектирачките детали ја подобруваат видливоста при слаба осветленост.
Спецификација:

 • Материјал отпорен на ветер
 • UA Storm технологија
 • Мрежест заден панел
 • Капуљача
 • Рефлектирачки елементи
 • Предни џебови со патент
 • Внатрешен џеб за гаџети
 • Водоотпорен третман без флуор
 • Состав: 87% полиестер, 13% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1379306-400
  3.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1373214-419
  3.222 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1374544-720
  3.773 ДЕН
  Заштеда 30%
  5.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR OutRun The Storm
  Дуксер
  UNDER ARMOUR OutRun The Storm