за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
Код на производ: FB8760-010
NIKE

NIKE Sportswear Club Fleece

Код на производ: FB8760-010
Универзално сакан поради својата удобност и издржливост, женските тренерки Nike Sportswear Club Fleece се направени за секого. Мазна однадвор и топла внатрешност, оваа француска ткаенина со средна тежина помага да се создаде прозрачност, така што ова долен дел од тренерката е доволно удобно за носење во текот на целата година, без разлика на температурата. Додавањето на Nike Swoosh дизајн составен од десетици мали метални Swoosh логоа ќе го направи овој пар да се истакне. Еластичниот прилагодлив појас овозможува персонализирано вклопување додека џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефони и ладни раце. Спецификација: Еластичен прилагодлив појас Странични џебови Француски фротир Состав: 80% памук, 20% полиестер.

Специјалната колекција FLEECE е направена од најквалитетни материјали прилагодени да дадат најдобри резултати. Материјалите се флексибилни, исполнети со лесен слој од пена со цел да го блокираат студениот воздух за да се задржи топлината на телото што е можно подолго во зимски услови. Сите FLEECE модели погледнете ги ТУКА.

4.090 ДЕН
4.090 ДЕН
3.272 ДЕН
Заштеда: 818 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Универзално сакан поради својата удобност и издржливост, женските тренерки Nike Sportswear Club Fleece се направени за секого. Мазна однадвор и топла внатрешност, оваа француска ткаенина со средна тежина помага да се создаде прозрачност, така што ова долен дел од тренерката е доволно удобно за носење во текот на целата година, без разлика на температурата. Додавањето на Nike Swoosh дизајн составен од десетици мали метални Swoosh логоа ќе го направи овој пар да се истакне. Еластичниот прилагодлив појас овозможува персонализирано вклопување додека џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефони и ладни раце.
Спецификација:

 • Еластичен прилагодлив појас
 • Странични џебови
 • Француски фротир
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  NIKE Sportswear Club Fleece
  Долен дел тренерки
  NIKE Sportswear Club Fleece