за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
Код на производ: 85C643-023
NIKE

NIKE JORDAN

Код на производ: 85C643-023
Nike Jordan е детски lifestyle дуксер што ќе го загрее вашето малечко за време на есенските авантури. Има капуљача и кенгурски џеб, а дизајнот е во веќе препознатливиот стил на линијата Air Jordan. На градите има интересна Џордан апликација, а тука е и препознатливото лого Jumpman. Овој дуксер, како и целата колекција, е многу популарен меѓу љубителите на кошарката, колекционерите и сите кои ја ценат удобната, модерна облека инспирирана од спортскиот дух и наследството на Мајкл Џордан. Еластичните делови спречуваат продирање на ладен воздух и непотребно движење на ракавите. Тој е вистинскиот избор за есен, ќе го надополни стилот на вашето малечко и ќе обезбеди удобност за време на есенските авантури. Спецификација: Детски lifestyle дуксер за момчиња Кенгурски џеб Ребрести еластични делови JORDAN Класично вклопување Лого на Jumpman.
3.590 ДЕН
3.590 ДЕН
2.872 ДЕН
Заштеда: 718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 3-4г.
 • 5 4-5г.
 • 6 5-6г.
 • 7 6-7г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan е детски lifestyle дуксер што ќе го загрее вашето малечко за време на есенските авантури. Има капуљача и кенгурски џеб, а дизајнот е во веќе препознатливиот стил на линијата Air Jordan. На градите има интересна Џордан апликација, а тука е и препознатливото лого Jumpman. Овој дуксер, како и целата колекција, е многу популарен меѓу љубителите на кошарката, колекционерите и сите кои ја ценат удобната, модерна облека инспирирана од спортскиот дух и наследството на Мајкл Џордан. Еластичните делови спречуваат продирање на ладен воздух и непотребно движење на ракавите. Тој е вистинскиот избор за есен, ќе го надополни стилот на вашето малечко и ќе обезбеди удобност за време на есенските авантури.
Спецификација:

 • Детски lifestyle дуксер за момчиња
 • Кенгурски џеб
 • Ребрести еластични делови
 • JORDAN
 • Класично вклопување
 • Лого на Jumpman

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE JORDAN
  Дуксер
  NIKE JORDAN