за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: AR5254-100
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: AR5254-100
Nike Sportswear е детска маица со кратки ракави во стилот на живот за момчиња. Никогаш не можете да погрешите со маица од пријатен материјал. Кратките ракави, стандардниот крој и вратот се олицетворение на удобност и лежерен стил. Предниот дел на маицата е украсен со извезено лого на Nike кое јасно говори за вашата љубов кон брендот. Секоја ваша облека ќе биде комплетирана на вистински начин благодарение на минималистичкиот дизајн на овој модел. Опуштен или спортски стил, кој и да одберете, маичката Nike Sportswear е најдобриот избор за вас. Спецификација: Детска маица за момчиња Краток ракав Лого на Nike Стандарден крој Состав: 100% памук.
1.290 ДЕН
1.290 ДЕН
1.032 ДЕН
Заштеда: 258 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear е детска маица со кратки ракави во стилот на живот за момчиња. Никогаш не можете да погрешите со маица од пријатен материјал. Кратките ракави, стандардниот крој и вратот се олицетворение на удобност и лежерен стил. Предниот дел на маицата е украсен со извезено лого на Nike кое јасно говори за вашата љубов кон брендот. Секоја ваша облека ќе биде комплетирана на вистински начин благодарение на минималистичкиот дизајн на овој модел. Опуштен или спортски стил, кој и да одберете, маичката Nike Sportswear е најдобриот избор за вас.
Спецификација:

 • Детска маица за момчиња
 • Краток ракав
 • Лого на Nike
 • Стандарден крој
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DV3934-885
  1.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FD0850-100
  1.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FD2664-010
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear
  Маица
  NIKE Sportswear