за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT One
NIKE Dri-FIT One
NIKE Dri-FIT One
NIKE Dri-FIT One
NIKE Dri-FIT One
NIKE Dri-FIT One
Код на производ: FB5125-618
NIKE

NIKE Dri-FIT One

Код на производ: FB5125-618
Nike Dri-FIT One е женска маичка со долги ракави и тркалезно деколте. Без разлика дали тренирате или се релаксирате после работа, ќе ви биде удобно во оваа мека и прозрачна маичка. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Меките, еластични делови на ракавите помагаат сè да остане на своето место додека се движите. Има опуштен крој и ви овозможува лежерен изглед. Спецификација: Женска маичка Долги ракави Dri-FIT технологија Машинско перење Состав: 58% полиестер, 37% памук, 5% еластин.
4.090 ДЕН
4.090 ДЕН
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Dri-FIT One е женска маичка со долги ракави и тркалезно деколте. Без разлика дали тренирате или се релаксирате после работа, ќе ви биде удобно во оваа мека и прозрачна маичка. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Меките, еластични делови на ракавите помагаат сè да остане на своето место додека се движите. Има опуштен крој и ви овозможува лежерен изглед.
Спецификација:

 • Женска маичка
 • Долги ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 58% полиестер, 37% памук, 5% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  2.454 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  2.454 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT One
  Маица со долги ракави
  NIKE Dri-FIT One