за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
NIKE Dri-FIT Swoosh
Код на производ: FB4694-010
NIKE

NIKE Dri-FIT Swoosh

Код на производ: FB4694-010
Nike Dri-FIT Swoosh е женска јакна за трчање која ќе стане вашиот омилен дел од вашата гардероба во постудените денови. Оваа јакна е изработена со технологија која гарантира дека се чувствувате суво и удобно. Додаденото ременче за закопчување ви овозможува да ја прилагодите должината на грбот, па вие само одлучувате дали да го задржите кратко или долго. Двојната Swoosh графика на задната страна го имитира движењето за да ви даде инспирација да продолжите да трчате. Технологијата Nike Dri-fit ја отстранува потта од телото и ви помага да се чувствувате суво и удобно за време на тренингот. Патентот со целосна должина овозможува лесно облекување и лесно полетување. Џебот со патент на задната страна ви овозможува да ги прицврстите вашите мали предмети. Спецификација: Женска јакна за трчање Материјал: 100% полиестер Машинско перење Лого на Swoosh.
5.490 ДЕН
5.490 ДЕН
5.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Dri-FIT Swoosh е женска јакна за трчање која ќе стане вашиот омилен дел од вашата гардероба во постудените денови. Оваа јакна е изработена со технологија која гарантира дека се чувствувате суво и удобно. Додаденото ременче за закопчување ви овозможува да ја прилагодите должината на грбот, па вие само одлучувате дали да го задржите кратко или долго. Двојната Swoosh графика на задната страна го имитира движењето за да ви даде инспирација да продолжите да трчате. Технологијата Nike Dri-fit ја отстранува потта од телото и ви помага да се чувствувате суво и удобно за време на тренингот. Патентот со целосна должина овозможува лесно облекување и лесно полетување. Џебот со патент на задната страна ви овозможува да ги прицврстите вашите мали предмети.
Спецификација:

 • Женска јакна за трчање
 • Материјал: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Swoosh

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DX1041-756
  6.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DX0284-611
  1.854 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DX1037-010
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT Swoosh
  Јакна
  NIKE Dri-FIT Swoosh