за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
adidas AEROREADY
Код на производ: IB6394
adidas

adidas AEROREADY

Код на производ: IB6394
Код на производителот: MKY29
adidas Aeroready е женска lifestyle маица која внесува свежина во секој ден. Од патеката до градот, оваа јуниорска маица на adidas внесува свежа и шарена атмосфера во вашата дневна рутина. Има тесен крој што го прегрнува телото и жив отпечаток што пука од енергија. Рефлексивните детали ја подобруваат видливоста по стемнување. AEROREADY што ја отстранува влагата ве одржува суви и удобни без разлика што ви носи денот. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 70% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidas за да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Женска lifestyle маица Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Тесен крој Заоблено деколте Состав: 88% рециклиран полиестер, 12% еластин AEROREADY технологија Мека, еластична ткаенина Принт по целата површина Заоблен заден раб.
2.688 ДЕН
2.688 ДЕН
2.688 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Aeroready е женска lifestyle маица која внесува свежина во секој ден. Од патеката до градот, оваа јуниорска маица на adidas внесува свежа и шарена атмосфера во вашата дневна рутина. Има тесен крој што го прегрнува телото и жив отпечаток што пука од енергија. Рефлексивните детали ја подобруваат видливоста по стемнување. AEROREADY што ја отстранува влагата ве одржува суви и удобни без разлика што ви носи денот. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 70% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidas за да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Женска lifestyle маица
 • Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали.
 • Тесен крој
 • Заоблено деколте
 • Состав: 88% рециклиран полиестер, 12% еластин
 • AEROREADY технологија
 • Мека, еластична ткаенина
 • Принт по целата површина
 • Заоблен заден раб

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas AEROREADY
  Маица
  adidas AEROREADY