за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
adidas XPERIOR MERINO 200
Код на производ: HZ8555
adidas

adidas XPERIOR MERINO 200

Код на производ: HZ8555
Код на производителот: DKG66
Кога се движите во ладни услови, облечете ја женската outdoor маица adidas XPERIOR MERINO 200 од 100% Merino волна од линијата adidas Terrex. Дизајнирана да се прилепува до вашата кожа, волната Мерино обезбедува изолациона топлина за да ве загрее во екстремни временски услови. Додека сте на планински авантури, волната Мерино ја регулира вашата температура за да ви биде удобно. Подолгиот заден раб и рамните шевови обезбедуваат удобност без триење, така што можете да ја продолжите активноста додека не зајде сонцето, без разлика колку е студено. Оваа маичка е направена од природни и обновливи материјали како дел од нашето патување кон дизајнирање за ограничени ресурси и помагање да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Кратки ракави Подолг заден раб Рамни шевови Состав: 100% Мерино волна.
6.088 ДЕН
6.088 ДЕН
6.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Кога се движите во ладни услови, облечете ја женската outdoor маица adidas XPERIOR MERINO 200 од 100% Merino волна од линијата adidas Terrex. Дизајнирана да се прилепува до вашата кожа, волната Мерино обезбедува изолациона топлина за да ве загрее во екстремни временски услови. Додека сте на планински авантури, волната Мерино ја регулира вашата температура за да ви биде удобно. Подолгиот заден раб и рамните шевови обезбедуваат удобност без триење, така што можете да ја продолжите активноста додека не зајде сонцето, без разлика колку е студено. Оваа маичка е направена од природни и обновливи материјали како дел од нашето патување кон дизајнирање за ограничени ресурси и помагање да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Кратки ракави
 • Подолг заден раб
 • Рамни шевови
 • Состав: 100% Мерино волна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица HZ1397
  1.750 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица GP0019
  1.532 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица HZ1396
  1.750 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas XPERIOR MERINO 200
  Маица
  adidas XPERIOR MERINO 200