за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
Код на производ: 1373979-437
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold

Код на производ: 1373979-437
Under Armour Storm Outrun Cold е женска јакна за трчање со капуљача, идеална за ветровити и влажни услови. Бидете пристојни без да ја изоставувате удобноста. Стегната, удобна и водоотпорна јакна ќе ви овозможи да се фокусирате на вашето трчање што е можно повеќе. Технологијата UA Storm ја одбива водата без да го жртвува дишењето. Има раглан ракави и рефлектирачки елементи. Џебовите се со патент и лесно и безбедно ќе ги држат сите ваши ситници, а има и внатрешен џеб. Долниот дел се прилагодува со банџи врвка. Спецификација: Женска јакна за трчање UA Storm технологија Секојдневен крој Состав: 100% најлон Рефлектирачки елемент BungeeRaglan ракави Џебови со патент Внатрешен џеб.
8.990 ДЕН
8.990 ДЕН
7.192 ДЕН
Заштеда: 1.798 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • SM S
 • MD M
 • LG L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Under Armour Storm Outrun Cold е женска јакна за трчање со капуљача, идеална за ветровити и влажни услови. Бидете пристојни без да ја изоставувате удобноста. Стегната, удобна и водоотпорна јакна ќе ви овозможи да се фокусирате на вашето трчање што е можно повеќе. Технологијата UA Storm ја одбива водата без да го жртвува дишењето. Има раглан ракави и рефлектирачки елементи. Џебовите се со патент и лесно и безбедно ќе ги држат сите ваши ситници, а има и внатрешен џеб. Долниот дел се прилагодува со банџи врвка.
Спецификација:

 • Женска јакна за трчање
 • UA Storm технологија
 • Секојдневен крој
 • Состав: 100% најлон
 • Рефлектирачки елемент
 • BungeeRaglan ракави
 • Џебови со патент
 • Внатрешен џеб

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1373208-469
  2.513 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1373448-100
  3.595 ДЕН
  Заштеда 50%
  7.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1374472-767
  5.873 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold
  Дуксер
  UNDER ARMOUR Storm Outrun Cold