за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
Код на производ: 1361182-647
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS

Код на производ: 1361182-647
Under Armour Girls' UA Sportstyle Graphic Short Sleeve е детска маица дизајнирана да поддржува активни девојки за време на секојдневниот тренинг.Совршено лесна и удобна, оваа маичка со кратки ракави ја носи технологијата Charged Cotton® која ги има сите карактеристики на врвниот памук. но се суши неспоредливо побрзо. Материјалот е пријатен во контакт со кожата и се растегнува во сите четири правци, што придонесува за целосна слобода на движење, без пречки или непријатно затегнување. Маичката има стандарден крој и ја следи линијата на телото, обезбедувајќи совршена удобност дури и при целодневна употреба. Контрастните графики во форма на големо лого и натпис на брендот ја истакнуваат нивната спортска посветеност.Спецификација: Детска маичка со кратки ракави - тренинг, lifestyle Издолжен и контуриран заден раб за подобра покриеност Charged Cotton® удобен материјал што брзо се суши Материјалот се растегнува во сите четири правци Состав: 60% памук, 40% полиестер.
1.490 ДЕН
1.490 ДЕН
1.192 ДЕН
Заштеда: 298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • YSM 9-10г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Under Armour Girls' UA Sportstyle Graphic Short Sleeve е детска маица дизајнирана да поддржува активни девојки за време на секојдневниот тренинг.Совршено лесна и удобна, оваа маичка со кратки ракави ја носи технологијата Charged Cotton® која ги има сите карактеристики на врвниот памук. но се суши неспоредливо побрзо. Материјалот е пријатен во контакт со кожата и се растегнува во сите четири правци, што придонесува за целосна слобода на движење, без пречки или непријатно затегнување. Маичката има стандарден крој и ја следи линијата на телото, обезбедувајќи совршена удобност дури и при целодневна употреба. Контрастните графики во форма на големо лого и натпис на брендот ја истакнуваат нивната спортска посветеност.
Спецификација:

 • Детска маичка со кратки ракави - тренинг, lifestyle
 • Издолжен и контуриран заден раб за подобра покриеност
 • Charged Cotton® удобен материјал што брзо се суши
 • Материјалот се растегнува во сите четири правци
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тренинг
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст Kids
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица 1373773-369
  1.253 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
  Маица
  UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS