за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
Код на производ: FD2842-343
NIKE

NIKE Ultimate Repel

Код на производ: FD2842-343
Nike Ultimate Repel е lifestyle јакна - парка за тинејџери со капуљача. Нема да ви биде ладно со оваа јакна. Само облечете ја наутро и спремни сте за на училиште. Не треба да се грижите за дождот, водоотпорната завршница ви помага да останете суви дури и при влажно време. Технологијата Nike Therma-FIT ве тера да управувате со природната топлина на вашето тело за да ве загрее. Јакната е исполнета со Thermore® Ecodown® влакна, кои се направени од 100% рециклирани материјали и претставуваат еден вид изолација. Џебовите FlyEase се обложени со растеглива мрежа за да се одржи сè организирано и безбедно, без потреба од патенти и прицврстувања. Еластични делови на ракавите се прошируваат за дополнителна должина, па можете да ја менувате должината на ракавите, а не јакната. Затегнете ја околу половината за да спречите навлегување ладен воздух. Storm flap ве одржува дополнително загреани кога јакната е целосно затворена. Спецификација: Lifestyle јакна за тинејџери Капуљача Водоотпорна Технологија Therma-FIT FlyEase џебови Внатрешни џебови Состав: 100% полиестер.
8.990 ДЕН
8.990 ДЕН
8.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Ultimate Repel е lifestyle јакна - парка за тинејџери со капуљача. Нема да ви биде ладно со оваа јакна. Само облечете ја наутро и спремни сте за на училиште. Не треба да се грижите за дождот, водоотпорната завршница ви помага да останете суви дури и при влажно време. Технологијата Nike Therma-FIT ве тера да управувате со природната топлина на вашето тело за да ве загрее. Јакната е исполнета со Thermore® Ecodown® влакна, кои се направени од 100% рециклирани материјали и претставуваат еден вид изолација. Џебовите FlyEase се обложени со растеглива мрежа за да се одржи сè организирано и безбедно, без потреба од патенти и прицврстувања. Еластични делови на ракавите се прошируваат за дополнителна должина, па можете да ја менувате должината на ракавите, а не јакната. Затегнете ја околу половината за да спречите навлегување ладен воздух. Storm flap ве одржува дополнително загреани кога јакната е целосно затворена.
Спецификација:

 • Lifestyle јакна за тинејџери
 • Капуљача
 • Водоотпорна
 • Технологија Therma-FIT
 • FlyEase џебови
 • Внатрешни џебови
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Ultimate Repel
  Јакна
  NIKE Ultimate Repel