за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ: FJ2354-010
NIKE

NIKE Dri-FIT

Код на производ: FJ2354-010
Машката маичка за трчање Nike Dri-Fit е вашиот прв и правилен избор, бидејќи соборувањето на сопствениот рекорд е можно само во опрема што ги носи вашите перформанси на повисоко ниво. Нова сезона, ново минувачко време и нова Nike маица што можете да ја носите за време на различни тренинзи - од кондиционирање до вежби за истегнување или маратонско трчање. Бидете секогаш подготвени за авантура со најновиот Nike Dri-Fit модел. Мекиот материјал ја апсорбира потта и ви помага да останете свежи и суви благодарение на технологијата Dri-Fit. Мазната плетена ткаенина е лесна и воздушна, и ќе се чувствувате удобно до крај. Спецификација: Машка маица за трчање Краток ракав Dri-Fit технологија Машинско перење Состав: 52% памук, 48% полиестер.
2.590 ДЕН
2.590 ДЕН
2.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машката маичка за трчање Nike Dri-Fit е вашиот прв и правилен избор, бидејќи соборувањето на сопствениот рекорд е можно само во опрема што ги носи вашите перформанси на повисоко ниво. Нова сезона, ново минувачко време и нова Nike маица што можете да ја носите за време на различни тренинзи - од кондиционирање до вежби за истегнување или маратонско трчање. Бидете секогаш подготвени за авантура со најновиот Nike Dri-Fit модел. Мекиот материјал ја апсорбира потта и ви помага да останете свежи и суви благодарение на технологијата Dri-Fit. Мазната плетена ткаенина е лесна и воздушна, и ќе се чувствувате удобно до крај.
Спецификација:

 • Машка маица за трчање
 • Краток ракав
 • Dri-Fit технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 52% памук, 48% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FD0120-246
  2.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DV9299-030
  4.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT
  Маица
  NIKE Dri-FIT