за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
NIKE Ultimate Repel
Код на производ: FD2846-010
NIKE

NIKE Ultimate Repel

Код на производ: FD2846-010
Nike Ultimate Repel унисекс lifestyle јакна за тинејџери во која сте подготвени да се претставите најдобро што можете на игралиште или викенд авантура. Времето повеќе не е ограничувачки фактор. Благодарение на неговите изолациони својства, моделот ве штити од дожд, притоа обезбедувајќи ја потребната топлина. Комбинацијата на две технологии - Therma-fit и Stay Warm прават добитна комбинација за ден полн со предизвици и обврски. Водоотпорните својства на Nike Ultimate Repel Jacket ги одржуваат тинејџерите суви, без страв од прегревање, бидејќи рециклираните влакна Thermore® Ecodown® Fiber Genius се одличен изолатор. Џебовите FlyEase, без патенти и копчиња, се обложени со еластична мрежеста ткаенина за да им помогнат на децата да се фокусираат на она што е најважно - играта. Специјалниот дизајн на зглобовите овозможува продолжување за дополнителна должина. Напишете го вашето име на внатрешната етикета, затегнете ја врвката на рабовите за да го спречите студот, ставете ги клучевите или телефонот во внатрешниот џеб и тргнете во авантура. Спецификација: Унисекс lifestyle јакна за тинејџери Капуљача Therma-fit технологија Технологија Stay Warm Водоотпорна Thermore® Ecodown® Fiber Genius изолација FlyEase џебови Внатрешни џебови Машинско перење Состав: 100% полиестер.
8.290 ДЕН
8.290 ДЕН
8.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Ultimate Repel унисекс lifestyle јакна за тинејџери во која сте подготвени да се претставите најдобро што можете на игралиште или викенд авантура. Времето повеќе не е ограничувачки фактор. Благодарение на неговите изолациони својства, моделот ве штити од дожд, притоа обезбедувајќи ја потребната топлина. Комбинацијата на две технологии - Therma-fit и Stay Warm прават добитна комбинација за ден полн со предизвици и обврски. Водоотпорните својства на Nike Ultimate Repel Jacket ги одржуваат тинејџерите суви, без страв од прегревање, бидејќи рециклираните влакна Thermore® Ecodown® Fiber Genius се одличен изолатор. Џебовите FlyEase, без патенти и копчиња, се обложени со еластична мрежеста ткаенина за да им помогнат на децата да се фокусираат на она што е најважно - играта. Специјалниот дизајн на зглобовите овозможува продолжување за дополнителна должина. Напишете го вашето име на внатрешната етикета, затегнете ја врвката на рабовите за да го спречите студот, ставете ги клучевите или телефонот во внатрешниот џеб и тргнете во авантура.
Спецификација:

 • Унисекс lifestyle јакна за тинејџери
 • Капуљача
 • Therma-fit технологија
 • Технологија Stay Warm
 • Водоотпорна
 • Thermore® Ecodown® Fiber Genius изолација
 • FlyEase џебови
 • Внатрешни џебови
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шушкавец
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Ultimate Repel
  Шушкавец
  NIKE Ultimate Repel