за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: FD2948-010
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: FD2948-010
Тренерките Nike Sportswear lifestyle за повозрасни девојки е функционален дводелен комплет кој можете да го носите за различни пригоди. Без разлика дали ќе го комбинирате горниот и долниот дел заедно или со други дуксери и тренерки, ќе го покажете вашиот спортски стил. Патентот со цела должина овозможува раслојување, додека долниот дел со висок струк со навлака обезбедува совршено вклопување и дополнителна покриеност. Логото Swoosh го комплетира изгледот и ја покажува вашата љубов кон опремата Nike. Страничните џебови се мали, практични детали кои ќе ви ги загреат рацете во случај на бран студено време. Спецификација: Тренерки за девојки - lifestyle Затворање со патент Висок струк со шушкање Машинско перење Лого на Swoosh Странични џебови Eластични делови на ракавите и рабовите Состав: 100% полиестер.
5.490 ДЕН
5.490 ДЕН
5.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Тренерките Nike Sportswear lifestyle за повозрасни девојки е функционален дводелен комплет кој можете да го носите за различни пригоди. Без разлика дали ќе го комбинирате горниот и долниот дел заедно или со други дуксери и тренерки, ќе го покажете вашиот спортски стил. Патентот со цела должина овозможува раслојување, додека долниот дел со висок струк со навлака обезбедува совршено вклопување и дополнителна покриеност. Логото Swoosh го комплетира изгледот и ја покажува вашата љубов кон опремата Nike. Страничните џебови се мали, практични детали кои ќе ви ги загреат рацете во случај на бран студено време.
Спецификација:

 • Тренерки за девојки - lifestyle
 • Затворање со патент
 • Висок струк со шушкање
 • Машинско перење
 • Лого на Swoosh
 • Странични џебови
 • Eластични делови на ракавите и рабовите
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Тренерка CU8374-638
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Тренерка CU8374-010
  Nike Sportswear Big Kids 'Tracksuit се детски тренерки наменети за девојчиња на учи...
  3.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear
  Тренерка
  NIKE Sportswear