за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
Код на производ: BV2662-100
NIKE

NIKE Sportswear Club Fleece

Код на производ: BV2662-100
Nike Sportswear Club Fleece е машки lifestyle дуксер дизајниран за ваше задоволство. Класичен дуксер кој лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба и да бидете подготвени за урбаните градски улици. Изработен е од мек материјал и обезбедува удобност во контакт со кожата и пријатно ве загрева во студените есенски денови. Ребрестите делови на ракавите поработ ги спречуваат несаканите движења на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Лесно се одржува и дозволено е перење во машина. Nike Sportswear Club Fleece дуксерот е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и релаксиран, урбан стил на облекување, без разлика дали сте спортист или само сакате неприкосновен спортски стил. Спецификација: Машки дуксер Состав: 80-82% памук и 18-20% полиестер Ребрасти делови на ракавите и поработ.
4.190 ДЕН
4.190 ДЕН
4.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Club Fleece е машки lifestyle дуксер дизајниран за ваше задоволство. Класичен дуксер кој лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба и да бидете подготвени за урбаните градски улици. Изработен е од мек материјал и обезбедува удобност во контакт со кожата и пријатно ве загрева во студените есенски денови. Ребрестите делови на ракавите поработ ги спречуваат несаканите движења на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Лесно се одржува и дозволено е перење во машина. Nike Sportswear Club Fleece дуксерот е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и релаксиран, урбан стил на облекување, без разлика дали сте спортист или само сакате неприкосновен спортски стил.
Спецификација:

 • Машки дуксер
 • Состав: 80-82% памук и 18-20% полиестер
 • Ребрасти делови на ракавите и поработ

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FB9815-010
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FN7704-696
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DO7392-700
  2.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear Club Fleece
  Маица
  NIKE Sportswear Club Fleece