за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
Код на производ: FB7437-011
NIKE

NIKE Club Fleece+

Код на производ: FB7437-011
Машките тренерки за трчање Nike Club Fleece+ ќе станат ваше омилено парче гардероба без разлика дали трчате по патеката, шетате низ град или лежете низ дома. Направени од меко четкано руно, овие тренерки за трчање Nike се одликува со целосен принт на Nike што ги опфаќа сите генерации на логоа на Nike - од првата буква до класичното лого на Futura, па дури и логото на Swoosh. Четканото руно од кое се направени е со средна тежина и исклучително мека одвнатре и мазна однадвор за да ви помогне да останете удобно додека ја задржувате формата. Овој долен дел тренерки е дизајниран да ви овозможи да се чувствувате опуштено во горниот дел и бутовите, со мало заострување кон глуждовите, овозможувајќи им на патиките да блеснат во полн сјај. Спецификација: Машки долни тренерки за трчање Еластичен појас Состав: 80% памук, 20% полиестер Еластични делови Машинско перење Странични џебови и заден џеб.
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките тренерки за трчање Nike Club Fleece+ ќе станат ваше омилено парче гардероба без разлика дали трчате по патеката, шетате низ град или лежете низ дома. Направени од меко четкано руно, овие тренерки за трчање Nike се одликува со целосен принт на Nike што ги опфаќа сите генерации на логоа на Nike - од првата буква до класичното лого на Futura, па дури и логото на Swoosh. Четканото руно од кое се направени е со средна тежина и исклучително мека одвнатре и мазна однадвор за да ви помогне да останете удобно додека ја задржувате формата. Овој долен дел тренерки е дизајниран да ви овозможи да се чувствувате опуштено во горниот дел и бутовите, со мало заострување кон глуждовите, овозможувајќи им на патиките да блеснат во полн сјај.
Спецификација:

 • Машки долни тренерки за трчање
 • Еластичен појас
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер
 • Еластични делови
 • Машинско перење
 • Странични џебови и заден џеб

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Club Fleece+
  Долен дел тренерки
  NIKE Club Fleece+